Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magasnak számít ez az éhgyomri...

Magasnak számít ez az éhgyomri cukor érték?

Figyelt kérdés

Magánklinikán csináltattam terheléses cukorvizsgálatot. A 120. percben mérték a cukromat, illetve a 0. percben. Az éhgyomri cukrom 5,6mmol/l lett, viszont a 120. percben a cukrom csak 5,2 volt. Érdemes ezzel az eredménnyel tovább menni, vagy gyakorlatilag nincs mitől tartani?

A vizsgálat előtt 13 órával már nem ettem semmit.



2021. júl. 13. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Terheléses cukornál közben is mérik (vagy 3 vagy 5 alkalommal összesen). A köztes állapot lenne a fontos. De ezt a kezelőorvossal kellene megbeszélned.
2021. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én csak a két pontos mérésre fizettem, így ennél csak a 0. és a 120. percben mérnek. Inzulint ezen a vizsgálaton külön nem néztek.
2021. júl. 13. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag azt a pénzt kidobtad az ablakon!!!


Egyrészt mert ez a mérés így semmit nem ér, közben is kellett volna vagy 3 vérvétel, illetve másrészt ezt ingyen megcsinálják TB-re.

2021. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos #3-asnak igaza van.
2021. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A két pontos vizsgálat csak a 2-es típusú cukorbetegsegre jó, más problémákra (pl inzulin rezisztencia) nem.


Ezek jó értékek arra. 7 alatt elvileg rendben van.

2021. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!