Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki akinek volt/van hasonló...

Valaki akinek volt/van hasonló problémája, tudna valami tanácsot adni, hogy ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még általános iskolás koromban azt mondták gerincferdülésem van és elküldtek gyógyúszásra, amire el is mentem. Ekkor lehettem olyan 13-14 éves aztán jött a középsuli és nyilván a nem akartam a leggebébnek tűnni így elkezdtem kondizni. Úgy egy év után úgy emlékszem vissza is mentünk az ortopéd orvoshoz ahol azt mondta rengeteget javult a gerincferdülésem, noha én soha semmilyen röntgen felvételt vagy bármi leletet nem láttam azelőtt a dologról így gondoltam ha azt mondja biztos úgy van, meg hát semmi féle panaszom sem volt se előtte se utána. Ezután a kondi végigkísérte a középiskolás éveimet kisebb nagyobb szünetekkel egészen a covid eljöttéig, amikor magam előtt tudhattam 2 és fél év kondizást hoszabb kihagyás (max 1-2 hét) nélkül, de ugye a járvány ennek véget vetett és 1 évig minimum semmi féle testmozgást nem végeztem, ülő munkát viszont annál inkább (az már csak mellékes hogy ezalatt az egy év alatt 90 kgról 70 kilóra fogytam, fehérje+vitaminok minden ugy ahogy volt kiesett a táplálkozásomból). Na de itt kezdődnek a problémák. Az ülő munka változatlan megmaradt csak jött mellé egy kellemetlen egyre gyakrabban jelentkező fájdalom a gerincem azon szakaszáról ami a lapockáim közt húzódik, azon belül is a bal oldalról. Mivel egyre gyakoribb lett a fájdalom, meg le is fogytam ahoz eléggé, hogy a gerincem jobban kilátszódjon, fogtam magam és megnéztem tükörbe és hát sajnos az egyik csigolyám láthatóan oldalirányba (bal) el van csúszva, vagy ki.. (bocsi, ha helytelenül mondom) abból az egyenes szakaszból amiben szerintem állnia kéne.

Most én itt laikusként arra tudok gondolni, hogy azért elég nagy izom tömeget ledobtam és talán eddig valamilyen formában azt tarthatta a helyén a dolgokat, úgy hogy nem fájt, mert míg rendszeresen sportoltam tényleg nem volt rá panaszom de jó lenne valakit meghallgatni, akivel hátha történt hasonló , akár egy szakembert mit javasolna.

Útólag is köszi hogy, végigolvastad, illetve ha válaszolsz azt is



2021. júl. 18. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet esetleg sérv?

Megnézetném orvossal , biztos ami biztos.

Vagy esetleg csontkovácshoz fordulnék.

2021. júl. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%
Itt felesleges találgatni meg regényt írni, menj el első lépésben a háziorvosodhoz és ő tovább küld valahova.
2021. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!