Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányan halnak meg évente úgy,...

Hányan halnak meg évente úgy, hogy nem tudják hogy mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Tehát úgy, hogy korházba kerülnek, próbálnak rájönni az orvosok arra, hogy miért vannak a tünetei, de nem jön össze nekik.

Van erre statisztika?

Nekem az egyik ismerősöm 1 hónapja halt meg így. Elkezdett leválni a bőre. Először csak a felső réteg, aztán utána lejjebb is, úgy hogy vérzett is. Bekerült a korházba. Pár nap múlva leállt a mája. Már gondolkodtak hogy mesterséges kómába rakják, aztán végül a szíve is leállt. 38 éves volt. Senki nem tudta megmondani, hogy mi baja volt, minden eshetőséget kizártak.



2021. júl. 31. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Manapság már elég ritka. 2 esetet tudok elképzelni. Az egyik az,hogy olyan helyen él az ember,ahol az eü.a béka segge alatt, nincs szakszemélyzet és azok is hanyagok,tehát ki sem.vizsgálják rendesen,majd ha meghal valamit ráírnak (keringési elégtelenség ilyenkor az aduász). Pl.India szegényebb részein.

A másik,amit én csak House effektusnak hívok,tehát olyan ritka betegsége van,amivel még nem talalkoztak kb.sehol,így nem is gondolnak rá,nem diagnosztizálják mert nem tudják mit keressenek. Ez a ritkább,egy fejlettebb országban azért már jó kis diagnosztikai lehetőségek vannak.

2021. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyire közeli ismerősöd? Mármint mennyire tudsz egyéb infókat? Pl mikor volt az első tünete, mennyi idő alatt zajlott ez az egész? Milyen roszágokban járt? Miket evett? Milyen apróbb panaszai voltak?


Szerintem is nagyon ritka, de nem azért mert ne lennének még felfedezetlen betegségek. Hanem mert a felfedzettek annyira nagy számban és masszívan vannak jelen, hogy abba jóval nagyobb az esélye hogy valaki belehal, minthogy a ritkába. Vagy ha a ritkába hal is bele, a klasszikus alapbetegséget hamarabb észreveszik és rámondják hogy abban halt meg.

A másik meg, hogy a ritka esetén is vannak jelek, amikre sneki nem figyel. Az ismerősödet pl. lehet ki se tudták kérdezni rendesen, vagy ha igen, nem foglalkoztak a részletekkel mert lett egy iránydiagnózis amibe nem illett bele.

2021. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Szomszédom volt, hetente párszor beszélgettem vele. De infókat már csak a családjától tudtam meg. Első tünet a fáradékonyság volt. Az első napokban fáradtabb volt, így elkezdett többet aludni. 10-12 óra jónak tűnt. Aztán még fáradékonyabb lett, már a 12 óra is kevés volt. Volt egy nap (az első fáradékonyság után úgy 1 héttel), hogy szinte egész nap ágyban volt. Itt már tudták, hogy van valami baja. Ekkor kezdődött a bőr felső rétegének a leválása. Ekkor már sejtették hogy súlyos, hívtak mentőt, akik bevitték a korházba. Ott kapott infúziót meg valami belekevert gyógyszert is. Aznap még stagnált az állapota, majd következő naptól egyre rosszabb lett, elkezdett leválni a bőrének az alsó rétege is. Rá egy napra már nem is tudott felkelni. Körbetekerét valami fásli szerűséggel mindenét. Ekkor még mindig fáradt volt, napi 16-18 órákat aludt, de amúgy tudtak vele kommunikálni. Ezek után is kapott gyógyszereket. 2 napig volt így, majd leállt a mája. Erre is kapott valamit, megpróbálták helyrehozni, majd utána 1-2 nap múlva a szíve is feladta. Tehát úgy 1 hetet volt korházban, illetve 1 hete kezdődött neki otthon ez. Külföldön nem jártak évek óta, enni meg gondolom átlagosan étkezett.

2021. júl. 31. 10:03
 4/7 anonim ***** válasza:

A kaját inkább azért kérdeztem, hogy nem volt-e valamilyen spéci étrenden (amitől hiánybetegsége lett pl).

Amúgy ahogy írtad most, nekem az első gondoaltom a mérgezés volt (akár sugár által). Viszont rákerestem arra hogy skin necrosis és találtam egy olyat hogy Warfarin-Induced Skin Necrosis. Ez azért érdekes, mert ugye a coviddal is és az ellene készült oltásokkal is elsősorban az a baj, hogy a vérvalvadással csinálnak mindenféle hülye dolgot. Nekem egyik ismerősöm halt meg pár nap alatt lélegztetőgépen. Fitt férfi volt. Neki is a mája(!) állt le először, meg a veséi. Szóalez tűnuik a legvalószínűbbnek, hogy valami coviddal vagy oltással kapcsolatos izé.



Amúgy még eszembejutott egy hirtelen halaáleset ami felettébb furcsa votl. A tesitanárom volt, negyvenes nő kb. Egyik napról a másikra törtlnt. Rosszul lett a suliban, piehtn egy kicsit az orvosi szobában aztán másnap reggel már az a hír fogadott minket, hogy meghalt, összeomlott a keringése. Elvileg fulmináns leukémia volt, de számomra nagyon fura hogy az egyik legfittebb és jókedvűbb ismerősöm így haljon meg. szerintem hiába adtak neki nevet, attól még ugyanúgy nem tudják, h pontosan mi történt...

2021. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
Noha t9bb száz tünete ismert, az autoimmun spektrum tartogat még meglepetéseket.
2021. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
* Noha t9bb mint száz
2021. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam ma gyógyszert írtani a háziorvosomnál (új fajtát). Megkérdeztem őt is, hogy ilyen milyen bőr leválásos betegség van. Elmondott egy párat, de hozzátette, hogy az elmúlt fél évben a körzetében 4 ilyen eset volt. (Ebben nincs benne a szomszédom, ő másik orvoshoz járt.) Azokat szerinte egyértelműen a Covid elleni oltás váltotta ki, mindegyikük Astra-t kapott és 1,5-2 héten belül jelentkezett ez a tünet. Csak szerencsére ők nem haltak bele. Közülük 1-nek ált le a mája valamennyire, de visszahozták.
2021. aug. 6. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!