Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A teljes vérkép kimutatja a...

A teljes vérkép kimutatja a cukorbetegséget?

Figyelt kérdés
Itt ugye van egy vércukor érték és egy vizelet vizsgálat. Ha valaki inzulin rezisztenciával küzd, vagy cukorbeteg azt kimutatja a nagyrutin vérvétel?

2021. aug. 1. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2021. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sok évig nem derült ki, hogy cukorbeteg vagyok, az éhhomi magasabb volt, de még éppen értéken belül, így a háziorvos nem küldött tovább terhelésesre. Pedig közben kiderült itthon, hogy 15-18-ig is felugrál evés után, csak nem vettem itthon mérőt sokáig sajnos.
2021. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazzunk úgy, hogy kimutathatja, vagy gyanúra adhat okot. De nem föltétlenül mutatja ki, mert az éhgyomri érték lehet normális, miközben étkezés után már túlzottan megemelkedik az inzulin és/vagy a vércukorérték.
2021. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cukorterheles és a hb1ac inkább erre való, viszont rutinban nem nézik.
2021. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az orvosok 7 fölötti éhomival foglalkoznak, vagy ha cukor van a vizeletben (vagyis tartósan 9 vagy 10 felett volt a cukor éjjel). De van olyan, hogy valaki ezeken nem bukik le, pláne a diétázott picit a vizsgákat előtt, nem első vizeletet adott stb stb Vagy ha oylan stádiumban van hogy csak étkezés után magas.

A Hba1c valóban sokkal többet mutat, de még az is lehet normális súlyos, de jól karbantartott cb esetén is! Az IR-t meg a terheléssel mutatják ki.

Ha kaja után megugrik több mint 2.5 egységgel, akkor ott már gáz van. Ezt magadnak tudod kimérni.

2021. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!