Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy szokjak le erről a rossz...

Hogy szokjak le erről a rossz szokásról?

Figyelt kérdés

Évek óta tépkedem az ujjaimról a bőrt, ami nyilvánvalósan fájdalmas, másrészt pedig gusztustalanul néz ki. (A körmömmel szoktam piszkálni)

Mára annyira hozzám nőtt ez a rossz szokás, hogy hogyha vérzik és eleven, akkor is szedem. Számtalanszor próbáltam már leszokni, de sosem jártam sikerrel.

Volt olykor hogy direkt besóztam hogy csípjen és hagyjam abba, ragtapaszt raktam az ujjaimra, pótcselekvéseket tettem, gumikeztyűt húztam a kezemre, de azt is áttéptem.

Vajon mit kellene tennem hogy végre abbahagyjam? Valaki másnak is van hasonló hülyesége? Tudom hogy ez már beteges, ezért kell némi segítség ezügyben.



2021. aug. 5. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem minden fejben dől el... Jusson az eszedbe, amikor csinálod, hogy "dehát ez undorító". Vagy kend be ricinusolajjal, az büdös, viszont a sebeket is gyorsabban gyógyítja. Egyébként ha folyton piszkálod, az annak is lehet a jele, hogy nyugtalan, ideges vagy, és olyankor meg azt kellene kezelni.
2021. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus, mert az már kényszeresség és csak rosszabb lesz.
2021. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!