Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxom van elég ha szedem a...

Refluxom van elég ha szedem a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Refluxom van már nagyon szétmarta a nyelőcsövem 1 hetet feküdtem kórházba volt gyomortükrözés és 1 cm-es hegek vannak a nyelőcsövön..

Tudom nem szabad enni savasat, édességet, fűszereset, alkohol stb.. de ha szedem a savlekötőt akkor elvileg ehetek ugyan úgy mindent mert ez leköti a savat és nem tudja tovább marni szóval nem kell diétáznom csak szednem a gyógyszert??



2021. aug. 11. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
27%

Hosszú távon nem megoldás a gyógyszer.


Tudod, miért jön fel a savad? Mert kevés.


Kell x ml, hogy megfelelően erős választ adjon a gyomorszájnak és záródjon. Ha kevés a savad, nem ad ingert és így nyitva marad a gy.száj.


Nekem refluxra kimondottan az enyhén savas ételeket ajánlották. Amit még meg bírtam enni, és kb egy hónap alatt teljesen rendeződött. Azóta is naponta fogyasztok savanyú valamit, és minden ok.

2021. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem azért jön fel mert rekeszizom sérvem van és csak műtéttel lehetne helyre hozni én meg nem akarom műtettni magam 15 évesen úgyhogy marad a gyógyszer :/
2021. aug. 12. 14:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!