Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet lyme kór?

Ez lehet lyme kór?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja megcsípte a hasam alját egy kullancs. Kiszedtem, azonban a feje bennem maradt, így elmentünk a sürgősségire és kiszedettük. Rá olyan 3 hétre házat festettünk, a karomon megjelent egy 6 cm hosszú sötétlila bevérzés. Nem ütöttem meg magamat, nem is fájt még nyomásra se. Arra gondoltam hogy lehet a festékes vödör emelgetéstől lehet, de ebben nem voltam biztos. Ez a folt elmúlt pár nappal később nyom nélkül. Most pàr napja iszonyú derékfájás gyötör, amire az orvos írt fel gyógyszert. Azt mondta rá, hogy meg húzódott az izom ott és az fáj annyira, pihentessem. Nyilván a kullancs csípés nem volt eszembe egyik esetnél sem, ma reggel ugrott be hogy lehet ez Lyme- kór is. Nem szédülök, a szokottnál nem vagyok fáradtabb sem. Más rá jellemző tünetem nincsen. Kedden megyek el orvoshoz, hogy a vérvizsgálat meglegyen. Azért addig, tudni szeretném, hogy érdemes-e aggódom miatta. Az a jellemző bőrpír sem jelent meg sehol se.

2021. aug. 12. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Tipikus tünet a kokárda szerű folt a csípésnél.
2021. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott semmi nincsen. Karomon volt egy semmilyen formájú bevérzés. Akkor ne aggódjak?
2021. aug. 12. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen a Lyme folt:


[link]

2021. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lyme folt nem lila hanem piros, sávos színnel, és nem fáj.

A lyme egyéb tünetei pedig sokkal később jelentkeznek, évek múlva.

Épp szért veszélyes, mert addigra már mindenki elfeledkezik a kullancsról.

De azért menj csak el orvoshoz.

2021. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!