Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet hasmenésem már...

Mitől lehet hasmenésem már lassan 3 hónapja?

Figyelt kérdés
3 hónapja egyfolytában hasmenésem van. Először nyilván az ilyen alapokra gondol az ember, hogy laktóz, glutén de ezek elhagyásával se sikert javítani a helyzeten. Változatosan étkezek, heti 4x járok edzeni, multivitamint is szedek. Vérvételen és hasi ultrahangon már voltam, ahol semmi elváltozást nem találtak.(háziorvossal még egyeztettek, hogy milyen vizsgálatok szükségesek még) Nagyon el vagyok már keseredve mert irtó kellemetlen ez nekem. Vannak napok amikor egész jó a székletem de ez nagyon ritka. Probiotikumot és különböző emésztés segítőket is szedek. Lehet az is egy gond lehet, hogy több stressz ért az elmúlt időben. Vagy esetleg a covidnak egy mellékhatása nem tudom már csak találgatni tudok. Kinek mi vált be aki hasonló cipőben jár velem?

2021. aug. 16. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát tán nem kéne minden vackot szedni, hanem hagyni békén a szervezetedet. Semmi szükség probiotikumra meg emésztést segítőre, ha egészséges vagy.
2021. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindent elhagytam már. Kipróbáltam minden nélkül. Az se segített semmit.
2021. aug. 16. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:
stressz okozhat ilyet.. nekem mást okoz, meg se lepődöm már ezen.
2021. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáltál több rostot enni? Zab, zabkorpa pl? Stressz is okozhatja, bár az nem lenne folyamatos szerintem, csak ha kb. minden nap érettségizel. Esetleg próbálj vas tablettát szedni, az székrekedést okoz normál esetben, lehet neked megállítja a hasmenést.
2021. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedtél antibiotikumot? Attól lehet. A probiotikum jó dolog, de nem mindegy milyent szedsz. Én az enterolt és a probio7+inzulint javaslom. Lehet együtt szedni a kettőt, mert más van bennük és más a hatásmechanizmusuk. Egyik sem drága, de tényleg jók. Az enterol nagyon hamar segít. Amit még tanácsolok, az a napi 2-3 db banán és 4-5 kocka jó minőségű étcsoki. Amikor kicsit jobban vagy, akkor is vigyázz az étkezésedre, ne egyél össze mindent.
2021. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írj táplálkozási naplót, amíg várod a sorod a gasztroenterológushoz.
2021. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!