Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extrasytolè terhesen?

Extrasytolè terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kardiológián májusban voltam utoljára magas pulzusos panasszal. Kèszült EKG, UH minden negativ. Azóta viszont kismama lettem ès előjöttek extrasystolèk(kihagy egyet a szívem majd egy nagyot dobban) . Napi több 10darab. 2 hèt mulva megyek vissza mert mindenki szerint ártalmatlan de megneheziti a mindennapokat. Rèmisztő ès ijjesztő. Betalock 10mg szedek+magne B6. Van valakinek bármilyen bevállt praktikája ellenük vagy, hogy hogyan lehet elviselhetőbb?

Nehezek igy a mindennapok, elmenni valahová, boltba stb mert ha mozgásba vagyok főleg akkor jelentkeznek.


2021. szept. 1. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy ijesztő, de nem kell tőle tartani. Nekem a relaxációs technikák, a sport és az elektrolit pótlás segített valamennyire. Nálad szerintem bőven közrejátszik most a szorongás is (ami teljesen érthető), így mindenképp meg fogsz nyugodni a kardiológiai vizsgálat után.
2021. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ezt nagyon remèlem mert egyelőre ez elviselhetetlen. Van, hogy teljesen jól kezelem. De mikor percenktènt 8-10db jön akkor szèdülök mellè ritka esetekben halálfèlelemig jönnek az extrák.

Mindennapomat meg kell tervezni, mit tudok aznap elvègezni hová tudok menni mert nagyon kellemetlen ha vezetès közben vagy a bolt közepèn kap el a "roham".

2021. szept. 1. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján most még inkább azt gondolom, hogy itt rengeteg szorongás is van mögötte. Nálam az fokozta az extrasystolékat. Amikor kb. tudomást sem vettem róla, csak elfogadtam, hogy "jól van, lehet hogy néha kihagy és utána bedobban, de nincs itt semmi komoly", azután jobb lett + sport, relax, elektrolit pótlás.

Azt tegyük hozzá, hogy mindezt laikusként írom, nem szeretnék orvost játszani.

Mindenképp említsd meg a kardiológusnak ezeket a "rohamokat". Ha nem talál semmi rendelleneset, akkor pszichológushoz kellene irányítania.

Jógával, relaxációs technikákkal és hanganyagokkal semmit nem ártasz, szerintem azokat érdemes lenne megpróbálni.

2021. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen mert egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy "csak" estrasystolè. Nèha elkönyvelem, hogy igen ez csak az de mikor nagyon sok van ès megneheziti a mindennapokat akkor fèlek, hogy valami komolyabb van a háttèrben.
2021. szept. 1. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos ki vagyunk téve rengeteg stressznek!!!!

A híradásokban is csak szörnyűségeket látunk, hallunk. Itt az újabb járvány a nyakunkon! Teljesen kilátástalan sokak számára a jövő. Főleg most neked nagyon nehéz, hisz a szív a legfontosabb szervünk.

Remélem mielőbb segítséget kapsz! Talán hallottad már, az örömteli szív jó orvosság! Tudnál örülni a Biblia ígéretének mely szerint nemsokára megszűnik az összes betegség? A föld paradicsommá lesz alakítva!

2021. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetés, de 1 perc alatt 8-10 db soknak számít, ettől függetlenül 95%ban valóban ártalmatlan ok, pl stressz vagy reflux okozza a tüneteket.

Egy 24 órás holter ekg kellene, az megmutatná pontosan mi is ez és valójában milyen gyakran van.

2021. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez az egy percen belul 8-10 kb 1 hetben 1 szer van roham szeruen. Van olyan nap mikor osszesen van 5-6 darab meg van amikor rengeteg. De itt van mindennap sajnos
2021. szept. 3. 19:25
 8/8 anonim ***** válasza:

A 24 órás ekgn túl még esetleg egy terheléses is jó lenne.

Valószínűleg ártalmatlan (bár nagyon kellemetlen) , de nézzék meg alaposan.

2021. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!