Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek az emelkedett értékek...

Ezek az emelkedett értékek mire utalhatnak? (labor)

Figyelt kérdés

LDH 475 U/L ref:200-450


Kreatin-kináz 335 U/L ref:10-195


CKMB 42.0 U/L ref:<24.0


2021. szept. 5. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Mind három magas èrtèke többféle betegsègre utalhat.


A magas LDH èrtèk:

Szívet èrintő betegsègre,májgyulladásra ès rosszindulatù daganatra utalhat.


A magas Kreatin-Kináz másnèven CK: Vázizom károsodásra,szivet èrintő betegsègre,veseelègtelensègre,nagytömegű izomsejt elhalásra (ez okozhat veseelègtelensèget),pajzsmirigy alaulműködèsre,ès vèrellátási zavarra utalhat.


A CK-MB a Kreatin-Kináz egyik megnevezèse. A vázizomban CK-MM a szívizomban CK-MB esetenkènt CK-MM kènt ísmerjük fel.


A CK-MB magas èrtèke szivet èrintő betegsègre utalhat.


Valószínüleg szív eredetű gond lehet a magas eredmènyek hátterèben.Fordulj orvoshoz a laboreredmèny rèszletes áttekinzèsèhez szakorvos kell!

2021. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Orvosok látták az eredményt. Belgyógyász semmit nem mondott, házi orvos szintén semmit. Egyedül a neurológus akinek feltűnt. Ő azt kérdezte, volt e mostanában nagyobb fizikai megterhelés. Megkérdezte az is, hogy szedek esetleg koleszterin csökkentőt(statint). Igen szedek, nagyjából fél éve. Azt mondta hagyjam el, mert attól lehet.
2021. szept. 5. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem volt mellkasi fájdalma, akkor nem tartom valószínűnek, hogy szív eredetű lenne az enzimemelkedés.

Ha a megelőző pár napban erős fizikai munkát végzett, vagy megütötte magát, akkor inkább vázizom eredetre tippelnék.

A statint okkal indították, és nem mondanék le ilyen könnyen róla. Egy pár hetes szünet után csinálnék egy laborkontrollt, utána újra elkezdeném megint és egy újabb kontrollal bizonyosodnék meg róla, hogy tényleg az volt-e a hibás. Az erősebb statinok közül a rosuvastatinnak van a legkevesebb izom-mellékhatása.

2021. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mellkasi fájdalmam egyáltalán nem volt. Fizikai megtermelés sem. Az ok amivel orvoshoz kerültem, napok óta tartó fejfájás, és vérnyomás ingadozás. A sürgősségin erre azt mondták, hogy a véreredményem rendben van. Mint azt fentebb említettem, a neurológusnak tűnt ez fel, Ő mondta a statint. Nagyjából fél éve szedtem, és igen, rosuvastatint.
2021. szept. 8. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia 3-mas-

Nem minden szívproblèma kisèrőtünete a mellkasi tünet.


Üdv,1

2021. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom. Kezeltem már olyan szívinfarktusos beteget, akinek nem volt mellkasi fájdalma. Olyanra viszont nem sokra emlékszem az elmúlt 20 évem alatt, akinél véletlenül, egy rutin laborvizsgálat során derült volna ki egy infartus, és bíztam benne, hogy nem a kérdező lesz az első akivel ez megesik.

De köszönöm a kiegészítést, mert valóban fontos erről tudni!

Üdv,

3

2021. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!