Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » CT előtti labornál csak a...

CT előtti labornál csak a vért nézik vagy vizeletet is kell vinni?

Figyelt kérdés

Agykoponya natív CT-re küldött az orvosom, és előtte laborba kell mennem. Ezeket nézik:

-Karbamid

-Kreatinin

-Összfehérje

-Na, K

Ehhez kell vinnem vizeletet is vagy ez vérvétel lesz csak?

A laborba nem mondtak semmit.

Köszi



2021. szept. 21. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak vérre van szükség.
2021. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok,viszont natív CT az nem kontrasztanyagos így a kérdés kicsit zavaros?
2021. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pedig ez van a beutalón. Agykoponya natív CT, és adtak egy beutalót laborba, mert anélkül nem lehet CT-re menni állítólag.Igen egy kicsit nekem is fura, ha nem lesz kontrasztanyagos felvétel akkor minek a labor?
2021. szept. 21. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok,menj el ha így írták vérvételre,bár én egy telefont elengednék a doki felé,hogy nem írta el és kontrasztosat akar.Azért az csak pontosabb.
2021. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért kell a vizsgálat előtt, akkor is, ha natívat terveznek, mert ha azon látnak valamit, akkor lehet, hogy mégis adnak kontrasztanyagot. Elővigyázatosság, mindenre felkészülés esete :)
2021. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös natív előtt nekem sosem volt vérvételem.
2021. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem azt mondtam, hogy minden natív előtt kell. Hanem hogy hogyha kérnek hozzá, akkor minden valószínűség szerint ez benne a logika.
2021. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!