Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas a savam, vagy relfuxos...

Magas a savam, vagy relfuxos vagyok?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje ég a gyomrom, magas a savam aztmondta a háziorvosom, de ugyanakkor a vérvételben csak ezek az értékek voltak eltérőek, és nemtudom hogy csak simán magas a savam, vagy refluxom van. Ha csak a savam magas mivel tudom úgymond lecsökkenteni hogy ne legyen többet nagy?


Mono.abs - 0.70 ; 0.04-0.60


Mono% - 8.30 ; 1-8


Hemoglobin - 153 ; 110-150


Kreatinin - 87,3 ; 23-68


Amiláz - 163 ; 20-100


2021. szept. 21. 21:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és voltam hasi ultrahangon is, ott nem találtak semmit, minden rendben volt. Lehet hipochonder vagyok? Vagy lehetséges hogy ilyen durván hipochonder legyek hogy ezeket bebeszélem? Augusztus óta minden bajom van szinte
2021. szept. 21. 21:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Refluxnál nem a sav mennyisége számít, hanem az, hogy nem zár jól a gyomrodban az izom, így vissza tud áramlani a sav és a gázok.


Amit tenni tudsz.

Válogassad meg mit eszel. Ez a legnehezebb. Savasabb, fűszeresebb kajákat mellőzzed. Hát, kávé csoki ezek nem lehetnének, én nem nagyon tudom megállni.


Savra szedhetsz vény nélküli savcsökkentőt. Ezek többnyire átalakítják a gyomorsavat semleges anyagokká. Ilyen tablettából van sok, Renie, Gaviscon. Utóbbiből én a Gaviscon szuszpenziót szerettem nagyon. Az íze ótvar, de egy jó réteget képez a gyomrodba. Esténként iszol belőle egy kanélnyit (vagy kitapasztalod mennyi kell meg elolvasod a leírását), akkor alváshoz jó lesz.


Lehet szedni megelőzésre is gyógyszert. A legegyszerűbb pl a quamatel. Abból a 10mg-s asszem vény nélküli. A 20 és 40-es recept köteles. Ezt tuti kiírja a háziorvosod ha kéred. Mellé kellhet a savcsökkentő is.


Ha nagyon savas vagy, nagyon szar és nem múlik, akkor illik egy gyomortükrözést csinálni, ami igazolja a refluxot. Arra kaphatsz akkor javaslatot erősebb gyógyszerra is, pl pantoprazol. Nah ez a nagyágyú. Lényegében nem lesz gyomorsavad. Hatalmas érzés amikor nem ég szét a gyomrod. Másrésztről nem jó hosszútávon. Én vagy 8 évig szedtem. Aztán leszoktam róla, visszaálltam quamatel-re. Most sajnos pár év után visszaestem, már annyira szar volt. Nekem az első ponton kéne változtatnom, az étrenden. Tehát életmód váltás a legjobb. Erre még erőt gyűjtök.


Másik. Kitapasztalhatod idővel, hogy milyen ételek segítenek rövid távon, amiket savcsökkentő helyett eszel, iszol. Tehát mondhatni nem olyan károsak.

Ilyen pl a banán. Egy darab banán a pürés állagával és elvileg lúgos kémhatásával gyor segítség lehet. A víz is jó, mert higítja a savat.

Vehetsz a boltban salvus vizet. Azt csak módjával, de lényegében természetes savcsökkentő.


Alváshoz nagyobbb párnát használj, legyen megemelve kicsit a fejed, a hátad. A lényeg, hogy ne tudjon olyan könnyen visszafolyni a sav. Próbálj a hátadon aludni. Ha oldalra akarsz fordulni, akkor a bal oldaladon aludj, a másik irányba nyílik a nyelőcső, így olyankor könnyebben visszaáramlik a sav.


Fekvés előtt elvileg 2 órával nem szabadna már enned,hogy ne legyen annyi savad.


Nah hirtelen ezek a tanácsok jutottak eszembe.

2021. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igyal minden lap legalabb 2 vagy 2 es fel liter vizet. Hidd el utana semmi bajod nem lesz.
2021. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Kreatinin nem sok?
2021. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha valoban refluxos meg sok a sava akkor a napi 2l viz semmit nem fog erni. Max csak percekig segit.
2021. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
55%
Nem sok a savad, hanem, kevés, vagy gyenge. A nyelőcső zárógyűrűjét az húzza össze, minél erősebb a sav, annál jobban. Ha visszakerül a gyomortartalom a nyelőcsőbe, az valóban égető érzést okoz, hiszen ott a savnak semmi keresnivalója, de NEM lekötni kell a savat, hanem elősegíteni a termelődését. A savlejkötő tüneti kezelés. A nyelőcsövedben megszűnik a diszfunkció, de attól az emésztésed nem áll helyre, és az előbb-utóbb további gebaszokhoz vezet.
2021. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miket kajázol?
2021. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát elég keveset iszok, mondta a háziorvos is hogy igyak többet, de azt is mondta hogy magas a savam. Néha ha nagyon ég veszek be gyógyszert utána hetekig/napokig nincs semmi.
2021. szept. 22. 19:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!