Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a vérsüllyedés lehet a 2-3...

Ez a vérsüllyedés lehet a 2-3 napos hasfájásos hasmenéses vírustól?

Figyelt kérdés

Referencia tartomány 0-15, az eredmény pedig 33.


Kb. péntek déltől, egészen szombat estig kb. hasmenéses hasfájásos vírust kapott el párom. Emiatt lehetséges, hogy ennyire magas legyen a vérsüllyedése? Nagyon megijedtem, mert neten írják, hogy akár tumortól/daganattól is lehet. Ma reggel volt a vérvétel, lehet, hogy ezt még kimutatja?


2021. szept. 22. 15:22
 1/5 A kérdező kommentje:

A CRP pedig 0-10, az eredmény pedig 11.


Ezt csak azért írom ide, mert úgy olvastam, hogy fertőzés-gyulladás vagy tumor esetén a CRP és a vérsüllyedés megnő. Ez nem tér el annyira.

2021. szept. 22. 15:24
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem jelentős, vírustól pedig nem emelkedik.
2021. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De gyulladás lehetett, mert a hasa is fájt ahogy evett, azért gondolom, hogy esetleg valahol be lehetett neki gyulladva.
2021. szept. 22. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Fertőzés, gyulladás, tumor esetén mutat magas értéket.A süllyedés értéke magasabb lehet a következő állapotokban: fertőző betegségek, gyulladás, rosszindulatú daganatok, súlyos vérszegénység, vesebetegség, pajzsmirigy túlműködés.


A CRP emelkedés nagyon minimális azzal nem kell foglalkozni a magasabb VVT lehet a fertőzéstől. Ne aggódj egy egyszerű ínygyulladás is emeli az értéket.

Nekem legutóbb 44 volt és mondták a hematológián hogy bármilyen fertőzés vagy gyulladás emelheti.

Tumor diagnosztizálására nem alkalmas önmagában,de ha rosszindulatú folyamat lenne a szervezetében hidd el nem 33 hanem legalább a 30x-a lenne az érték.

2021. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. szept. 22. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!