Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Furcsa alhasi fájdalom -...

Furcsa alhasi fájdalom - kihez kell fordulni?

Figyelt kérdés

Még csak lokalizálni sem tudom és nagyon furcsa érzés. Pár napja kzezdődött, először azt hittem, puffadok - olyan érzés volt, mintha az alhasamban rekedt volna a levegő. Aztán elhúzodott a bal oldalra, lejjebb. Most olyan, mintha meghúztam volna a lábam - de az érzés krva fura helyről jön, a lábhajlat és a nemiszerv között.


Képtelen vagyok eldönteni, mi lehet ez vagy kivel kéne kivizsgáltatni. Nőgyógyász? Belgyógyász? Egyáltalán mit mondjak neki, "furcsa érzés van a pocim aljában"???


Ami még furcsább, hogy nem FÁJ, nem szúr, nem görcsöl... csak érzem. Idegesít. Nem tudom, hogy baj van-e.


2021. szept. 23. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez van, alhasi feszülés, a szeméremdomb felett, mintha gázok kínoznának, nem fáj, csak nagyon kellemetlen, és furcsa gyomorkorgáshoz hasonló hangokat ad ki. Egy napig tart, de folyamatosan előjön. Bár nekem csak középen van ez az érzés. Endokrinológus azonnal hasi és kismedencei uh-ra küldött,mert bél endometriózisra gondolt, hogy lehetséges valami összenövés. Semmit nem láttak, aztán nőgyógyász, ma voltam nála, ő sem látott semmit. Talán laparoszkópia kell majd, de előtte nekem még tükrözésekre kell mennem. Ne haragudj, hogy nem tudok segíteni, de amit írtál, nagyon hasonló az enyémhez. Én is szeretnék utána járni, mert nekem megkeseríti az életem.
2021. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Figyi, ha van valami fejlemény, azért írj, mert szerintem én is lefutom ezeket a köröket, amint lesz időm időpontokat kérni.


Egyébként anyám szerint meghúztam valamit. Valami nyirokcsomós szart... de nem tudom, hogy az ilyen miért tart napokig.

2021. szept. 24. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Rám a nőgyógyász is furán nézett, mert nem értette, miért lent feszül a gázoktól, amikor ott a méhem van. Én sem értem, de az biztos, ha nehezen ki jön, akkor elmúlik a nyomás. El nem tudom képzelni mi lehet, talán a tükrözés után minden kiderül. Másfél hét múlva megyek konzultációra, kíváncsi vagyok mit mond rá, hátha van ötlete, és akkor mindenképp leírom, hogy nekem mit mondott az orvos.
2021. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem is gázkról magyaráznak... Hát nem tudom, szerintem akkor nem csak lent kéne nyomnia, egészen tompán. Meg fingana az ember egész nap de az sincs. Ami pluszba megijeszt, bár apám halála óta (rákos volt) majrés lettem, az az, hogy fogyok.


Kíváncsi vagyok, neked mit mondanak.

2021. okt. 1. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam gasztroenterológusnál, elmondtam neki, hogy alul feszül a hasam. Mondta, hogy tükrözni semmiképp, fiatal vagyok, és teljesen kizárt, hogy rák lenne. SIBO-ra gyanakszik, ami annyit tesz, hogy a vékony bélben elszaporodtak a baktériumok. (Vékony belet nem tudnak tükrözni, csak vastag belet) Az endokrinológusom 2 évvel ezelőtt mondta, hogy egyek glutén laktóz és cukormentesen, és erre mondta az orvos, hogy ha nem vagyok gluténérzékeny, akkor csak árt, és nem használ.(főleg hogy azután jött ez elő, hogy áttértem minden mentes étkezésre.) Emiatt kilégzéses tesztre kell mennem, ami kimutatja, hogy SIBO-e vagy sem. Ha esetleg mégsem ez lenne,megtükrözi a vastag belem. De szinte teljesen biztos benne, hogy ez SIBO, amire gyógyszert tud felírni. Remélem neked is hamar megoldódik, és tudtam segíteni. 19-én megyek a tesztre, mindenképp írok, hogy mi lett az eredmény végül.
2021. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és olvastam, hogy a SIBO-nál az egyik tünet a fogyás is lehet, szóval ne gondolj a legrosszabbra, minden rendben lesz.☺️
2021. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, várom a fejleményeket!


Nekem sem múltmég el a furcsa érzés, de most legalább tudom lokalizálni. Egy vonalban (tehát nem egy konkrét ponton, nem "valahol") enyhe nyomás, mintha bent rekedt volna a levegő (puffadás nincs). Nagyon lent a beleknél, talán a húgyhólyagnál.


Perpill a glutén mentes diéával próbálkozok.

2021. okt. 7. 17:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon lent a vékony bél van. És én nem ajánlanám a gluténmentes diétát, mert pont ezt mondta nekem a doktornő,ha nem cöliákiás az ember, csak ront a helyzeten. Esetleg próbálj ki egy gyorstesztet rá.
2021. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oh jaj, azt hittem említettem, hogy én glutén észékeny vagyok! Nem rég derült ki, pont egy részletes étel allergia teszten.
2021. okt. 7. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, tegnap kiderült, hogy végül nem sibo. Eléggé elkeserdtem...mennem kell ugyanolyan kilégzési tesztre, de most laktózra.(tegnap laktulózon voltam) nekem brutális szélgörcseim voltak, már sírni tudtam volna. Szóval nem tudok még semmit mondani. Neked hogy áll a dolog?
2021. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!