Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik elkapták a koronavírust,h...

Akik elkapták a koronavírust,hogy vészeltétek át?

Figyelt kérdés

Milyen tüneteitek voltak,meddig tartott,meddig kellett karanténban lennetek?

Milyen volt ezt megélni?


2021. szept. 24. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Férjem egy hétig nyomott volt és erőtlen, kb.egy hónapig nem érzett szagot/ízt.

Az orvosom intenzívre került,de szerencsére rendbejött.

2021. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk anyukám lett rosszul (fáradt volt, lázas és köhögött), aztán szépen mindenki elkapta a családban. Senkinek nem voltak durva tünetei, én egy napnyi lázzal és 2 napnyi levertséggel letudtam, sose köhögtem. Azóta elkaptam oltás után is, az egy estényi hőemelkedés és fáradtság volt. A betegség tünetei kezdetétől 14 nap volt a karantén, de senki nem ellenőrizte. Nem volt annyira rossz egyébként, mint amennyire a média mondja. Szerintem gyorsabban átment rajtam, mint egy influenza.

20F

2021. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én észre sem vettem, akkor derült ki, hogy egyáltalán voltam beteg, amikor elmentem antitest tesztre :D szüleim szintén.


21/F

2021. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Kollégám (52) - nátha 3-4 napig, lázzal, íz és szagvesztés 3 hétre

Barátnőm (42) - tüdőfájdalom, magas láz, köhögés, 1 hétig, íz és szaglásvesztés 1 hónapra

Főnököm (43) - száraz köhögés, láz, fáradtság, levertség, gyengeség 2 2 hétig

2021. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Olyan volt mint az influenza. De szerintem ez koszonheto annak, hogy nem ultunk fel a panikvonatra egy percig nem voltunk hajlandoak rettegni ettol a jarvanytol soha. Fejben dol el minden.
2021. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
2hetig beteg voltam. Utána kicsit nehezebb volt a fizikai mozgások, a torkom még mindig elég érdekes, köhögök, na meg az orrom is. 19L
2021. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Semmi tünetem nem volt. Ugyanúgy dolgoztam és eddzetem itthon. Egy taknyos állapot jobban kidönt, mint ez.
2021. szept. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem januarban volt, 10 napig kellett otthon lenni, ugy tudtam meg, hogy covid, hogy anyoseknak pozitiv lett a teszt es elozo nap (szerdan) talalkoztunk veluk.

Pentek delutanra nagyon fajt a fejem, borzaszto faradt voltam, 38 fok laz, nem volt etvagyam, se enni, se inni nem tudtam, csak fekudtem. Algopirin nem hasznalt.

Szombatra mar sokkal jobban lettem, a derekam fajt meg napokig es kb 5 napig nem ereztem szagokat, ez fokozatosan visszajott.

Dolgoztam kozben, otthonrol, az utolso napokban mar abszolut semmi bajom nem volt, csak nehezen viseltem a bezartsagot.

Paromnak volt hasmenes hanyas, anyoseknak is, de senki nem volt szerencsere nagyon rosszul.

2021. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én rá egy hétre kaptam el hogy elkezdtem covidos betegekkel dolgozni. Enyhe köhögés jelentkezett. Szívtam egy mély levegőt a tüdőmbe és próbáltam vissza tartani. Két másodperc után fulladni kezdtem, nem bírtam bent tartani a levegőt. Akkor már tudtam hogy elkaptam. Másnap pozitív lett a tesztem. Lázam nem volt egyáltalán. Éreztem szagokat, ízeket viszont rettenetesen fulladtam. Nem bírtam beszélni mer két szó után nem kaptam levegőt. A hátamon egyáltalán nem tudtam feküdni mer szintén fulladtam. Lényegében csak hason bírtam feküdni 7 napig. A hetedik nap volt a legrosszabb. Akkor más tünetek is jelentkeztek. Szédülés, gyengeség, gyors szívverés, fehér voltam mint a fal a köhögés is erősödött. Aztán másnaptól egyre jobb lett és a 14 napon már minden tünetem megszünt. Mintha sose lettem volna beteg. A párom aki szintén pozitív lett teljesen jól volt kivéve, hogy pár napig nem érzett ízeket. Az akkor velünk lakó idős apósom (aki 40 éven keresztül napi 1-2 doboz cigarettát szívott és sok alkoholt is fogyasztott +szív beteg) szintén jól volt. Egyedüli tünetként a láz jelentkezett 2 napig. A kislányom aki 2 éves és folyton rajtam lógott semmilyen tünetet nem produkált (hála Istennek). Azt se tudom ha pozitív volt mer neki nem csináltunk tesztet.
2021. szept. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!