Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis multiplex vagy...

Sclerosis multiplex vagy talán más?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Körülbelül egy éve vettem észre, hogy zsibbad a bal kisujjam, majd a gyűrűsujjam is. Időszakonként a bal lábfejemben millió tűszúrás szerű fájdalmat érzékeltem. Hirtelen jött, körülbelül tíz másodpercig éreztem, majd semmi.

Mostanra már a bal lábam is zsibbad (enyhe zsibbadást kell elképzelni) és a bal kezem pedig szinte folyamatosan. Olyan bizsergés szerű érzés. Először a szívemre gyanakodtam, mert néha erős görcsöket éreztem a szívem környékén. Azt hittem, hogy esetleg a szívvel lesz valami és azért zsibbad a bal felem. Két hete voltam vérképet csináltatni és az eredmények tökéletesek. Nincs olyan ami ne lenne ideális, nincs olyan érték amely bármilyen rendellenességre hívná fel a figyelmet. Átnézett egy kardiológus is, aki ultrahangos vizsgálattal egy nagyon enyhe velem született rendellenességet fedezett fel (előtte soha nem vizsgáltak meg). A szívem egy kevéske vért visszapumpál, szóval igazából nem nagy valami.


Mostanra eljutottam oda, hogy a jobb kezem, pontosabban ott is a kisujj és a gyűrűsujj kezdett zsibbadni (a lábfej még hála Istennek nem).

A látásom nem a legjobb, szemüveget kell viselnem, de ez az évek alatt alakult ki és mínusz 1 és 1,5 dioptriával nem vészes.


Majd csak a jövő hónapban tudok újra orvoshoz menni, ezúttal egy MRI vizsgálatra készülök. Sajnos most nincs rá pénzem, mert magán rendelőbe szeretnék menni. Legutóbb is ott voltam és maximálisan elégedett voltam. Az államiban pedig ki tudja mikor kerülnék sorra.


Rettegek, hogy ez sajnos sclerosis lesz. Sokat olvastam róla és hiába nevezik ezerarcú betegségnek, a zsibbadás szinte mindenkinél megjelenik- sőt ez az első intő jel.

A párom szerint beképzelem és ezer más dolog is állhat a háttérben. Igen ám, de mi? A vérképem tökéletes, a szívem is okésnak mondható. Nem dohányzom, nem iszok, egészségesen táplálkozom.


Arra is gondoltam, hogy lehet valami ideggyulladás. Sajnos alvás közben (és ennek okát nem tudom) nem nagyon szoktam megfordulni, max ilyen kétszer. Tehát órákat alszok általában a bal oldalamon. Háton, hason nem tudok aludni. Szinte kizárólag a bal oldalon tudok elaludni. Párom is mondta, hogy néha ijesztő, ahogy órákig mozdulatlanul alszom.

Viszont ezt is kezdem kilőni, amióta a jobb kezem is elkezdett zsibbadni.


A párom már nagyon kivan, mert minden éjjel sírok és rettegek. Tudom, hogy ezzel a betegséggel évekig lehet élni és nem is biztos, hogy kerekesszékbe kerülök, de harminc körüli vagyok, most tervezzük a külföldre költözést és a babát...félek, hogy minden tervünk romba fog dőlni. Szeretek kirándulni, túrázni..utazni és a kertben dolgozni. Úgy érzem, hogy ez egy igazi csapás lenne.


Hiába írja a neten, hogy a zsibbadásnak számos oka lehet..semmi konkrétat nem találok, inkább csak még jobban megijesztenek a cikkek.

Tudom, egy neurológus fog pontos választ adni, de próbálom nyugtatni magam.

Van itt esetleg olyan, aki hasonló tüneteket produkált huzamosabb ideig és kiderült, hogy NEM sclerosis, hanem valami más (enyhébb valami) áll a a háttérben?

Azt is megköszönném, ha esetleg egy scelrorisos beteg is válaszolna.


Köszönöm annak aki elolvasta és előre köszönöm annak aki megpróbál segíteni.

Szép napot!



2021. szept. 26. 13:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és azt még kifelejtettem, hogy a vérnyomásom is tökéletes.
2021. szept. 26. 13:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet csomó? Anyukámnak évekig zsibbadt az egyik karja, minden orvosnál járt, mindent mondtak, kiderült, hogy ezek idegcsomók, akkor kezdett el masszőrhöz járni és jógázni, teljesen elmúlt neki
2021. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kimondott zsibbadás vagy inkább csak olyan bizsergésszerű? nekem inkább bizsergés de a jobb oladlon évek óta Nem tudják mitől van idegi alapon is lehet Az SM nél ez együtt jár nagyfokú végtaggyengeséggel szóval szerinten nem az nálad sem
2021. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Zsibbad az ujjam, lábam, arcom, nyelvem, lapockám. Foltok, kisülések vannak a fejemben. Infarktust kapott a fülem, emiatt kétoldali idegi hallásvesztésem lett. Szédülök, görcsöl, dagad a kezem, lábam. Pm alulműködésem rosszabbodik.

Depresszív tüneteim vannak, közepes memóriazavarom, migrénem..


Jelenleg SM-re, Szisztémás lupusra, Hashimoto thyreoditisre, Alzheimer-re, Fehérállomány-zavarra, Stroke-ra vizsgálnak, már 9 hónapja! Két hét múlva lesz a kontrollom, borzasztóan félek, hogy mit fog mondani a Sclerozis ambulancián a professzor, aki kezel! Fiatal nő vagyok...


Bármi érdekel, megtalálsz Privát üzenetben!!

2021. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mi lett végül?

Érdekelne nagyon fontos lenne. Köszönöm

2021. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsánat, hogy csak most írok. Egy Válaszoló tanácsát fogadtam meg és segített is. Párnát cseréltem és igyekszem más testhelyzetben aludni. Úgy tűnik, hogy az egyik ideget elnyomtam (huzamos ideig). Amióta jobban odafigyelek ezekre, a zsibbadás teljes egészében megszűnt!
2022. jan. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!