Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szag és ízlés elvesztése...

Raafika kérdése:

Szag és ízlés elvesztése előfordulhat megfázás esetén?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az múlt hétfőn bevettem a vakcinát,és rá 4-5 napra megfázási tüneket tapasztaltam(orrfolyás,orrtuhadás,váladékos köhögés,kevés láz,fáradtság).Viszont társult mellé egy érdekes tünet ami még nem igazán fordult velem elő,elvesztettem a szaglásomat és ízlelésemet.Már 2 és fél napja tart.Érzek szagokat,de csak a nagyon intenzíveket mint pl szájvíz,vagy parfüm,ízlelésnél pedig a sóst,édeset,keserűt vagy savanyút érzem csak,konkrét ízt nem igazán.Pl érzem hogy a csoki édes,de semmi több.

2021. szept. 28. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Bevetted a vakcinát ? :D

Akkor nem csodálom , hogy nem hat :DD 🤣😅😂

2021. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bevettem igen,úgy is minden attól fog függni,és még fizetni is kell majd érte.Legközelebb a kérdésre kérnék választ.
2021. szept. 28. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Legközelebb kérd meg a dokit hogy oltson be vele, nem orálisan kell alkalmazni 😁
2021. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ízként csak a négy alapízt érzékeljük a nyelvünkkel, valójában a többi ízt a szaglásunk teszi hozzá. Bedugult orral ezért nem érzünk olyan jól ízeket. Előfordul, hogy közönséges nátha esetén is elromlik a szaglás orrdugulás nélkül is, de ez valóban inkább a koronavírusnál gyakori tünet. Viszont ha jól értem, neked el van dugulva az orrod, szóval én sima náthára tippelnék. Könnyen lehet, hogy az oltóhelyen kaptad el valakitől, vagy az odaúton stb. A maszk meg az otthonmaradás a náthavírusok terjedését is akadályozta, úgyhogy lecsökkent a népesség védettsége ezek ellen, szóval most egy darabig súlyosabb lefolyású náthákkal kell számolnunk.
2021. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!