Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most van hasmenéses betegség/v...

Most van hasmenéses betegség/vírus, ami tombol (2021 ősz) vagy rumaroma miatt mehet a has?

Figyelt kérdés

Anyukámnak nagyon elindult a hasa vasárnap óta és nagyon kimerült már szegény, szinte csak víz jön, de folyamatosan megy. A dokit nagy nehezen sikerült felhívni, de kb egy perc alat lerázta, írt fel hasfogót és antibiotikumot - de nem mondta, hogy mire vagy miért.

Hányingere is van néha, de lehet már csak a kimerültségtől.

Lehet hogy vírus van most? Vagy gyomorrontás lehetett? Evett vasárnap rumaromával ízesített süteményt és azt mondja, hogy annak az ízét érzi még most is, mintha attól lenne az egész. Másnak fordult már elő ilyen - mármint hogy rumaromától ilyen rosszullét?



2021. szept. 28. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is jobbulást anyukádnak. Én két hete voltam ugyanilyen tünetekkel, három napig vizes hasmenés, hőemelkedés, és 10 napig olyan gyenge voltam, hogy menni is alig tudtam. Közvetlen környezetemben is volt ilyen hasmenéses hányós beteg. Dokim szintén lerázott azzal, hogy valami vírus, igyak sokat, meg pihenjek. Mivel be vagyok oltva, tesztet sem kért.
2021. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a választ is köszönöm. Közben megkérdeztem egy barátnőmet, aki patikában dolgozik és ő is mondta, hogy most van hasmenéses vírus. Most anyunak is kezd jobb lenni, remélem hamar helyrejön :)
2021. szept. 28. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán nagyon sok gyerek elkapta a hányás-hasmenést. Mi ma kerültünk kórházba az 5 éves lányommal,mert elkapta. 10x hányt tegnap..
2021. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jobbulást neki és kitartást! Nem vagyunk messze, Hajdúdorogon lakik anyum.
2021. szept. 28. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszi...
2021. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biogaia Ors-t ajánlom! 2.5 dl vízben fel kell oldani. Sós lötty. Ezt kell iszogatni. Pótolja az ásványi sókat, ami nagyon fontos.


Emellett probiotikum, esetleg széntabletta.


Hasfogót NE szedjen (imodium, ilyesmi).

2021. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az antibiotikumtól csak rosszabb lett, olyan fájdalmaim voltak, azt hittem ott halok meg…inkább nem is szedtem tovább, másnapra magától is elmúlt a hasmenés. Az orvosok imádnak mindenre antibiotikumot felírni, de gyakran többet árt, mint segít.
2021. okt. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!