Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganat? Kulcscsontnál egy...

Daganat? Kulcscsontnál egy kemény csomó?

Figyelt kérdés
Sziasztok 24/l vagyok. Tegnap vettem észre este a kulcscsontom és a vállcsontom talalkozasanal egy csomót. Végülis olyan mint a csont azaz úgy érzem abból nőtt ki. Fogytam kb 3 kilot,stresszes is vagyok sajnos évek óta.. sokmindenen keresztül mentem viszont kicsit hipochonder is vagyok. A fogyás persze normális szerintem mert 48kg voltam. 45 vagyok most. Szultem 4 honapja és sajnos felborult minden az alvas sem úgy van ahogy eddig volt. Mindig is 45kg körül mozogtam. Szerintetek ez daganat lehet? Felek nagyon,viszont nemtudom eldönteni hogy ott volt e eddig is vagy sem mert soha nem tapogattam. Családom szerint csak sima csontkimoves vagy az hogy sovany vagyok és jobban kilatszik? Megeroltettem magam mostanaban fizikai munkát végeztem erolkodtem emelgettem sokat stb..jól el is aztam nagyon.. felek a halaltol.. orvoshoz menni szinten felek hogy mivan ha azt mondja rak… legyszi,ne nevessetek ki ezért..
2021. szept. 30. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"orvoshoz menni szinten felek"


Nem kell ehhez orvoshoz menned, bárki szívesen leírja itt is neked, hogy rákos vagy. Őszintén nem is értem ,hogy ezek a kérdések mire jók... még egy orvos sem tudná ennyiből, hogy mi az ott, nemhogy a gyakorin portyázó átlag Kasszás Aranka, meg Targoncás Pista. Őszintén szólva kicsit sértőnek is találom azt a feltételezést, hogy azt gondolod, hogy ideböfögsz annyit, hogy valami van ott, majd elvársz valami diagnózist - az orvostudomány ennél egy picit több, nem a tökeiket vakarják a hallgatók 6 évig az egyetemen, a szakvizsga meg további 5 év. Gondolj erre legközelebb, mielőtt kiírsz valami hülyeséget. Ha meg tényleg érdekel, hogy mi az, akkor szépen elmész az orvoshoz. Nem csak rák van a világon, az is lehet, hogy egy amúgy létező csontképletet véltél most felfedezni, vagy egy nyirokcsomó van ott, őszintén szólva kismillió jó indulatú diagnózis jut eszembe kapásból. Félsz, mert mi van, ha... na az milyen félelmetes lesz, ha évekig aszalsz ott isten tudja mit, majd egyszer csak rosszul leszel, bevisznek a kórházba, ott derül ki, hogy valami rosszindulatú , vagy előrehaladott betegséged van, ami már gyógyíthatatlan, ha persze 2 évvel korábban jelentkezel, akkor minden további nélkül felépülhettél volna belőle, de most már késő bánat, a gyerekedet majd felneveli az apja, vagy az öreganyja.


Aki pedig nem megy orvoshoz, az nem fél a haláltól, hazudsz.

2021. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nyirokcsomó,de csontkinövés is,illetve a fogyás miatt érezheted jobban a puklikat. 45 kiló kevés próbálj hízni.

Egy sima ultrahanggal rögtön megmondják mi az,inkább ez mint a bizonytalanság.

Nekem a vállam és a nyakam találkozásánál volt egy dumó,másnap már mentem is uh-ra, magánba gyorsan kaptam időpontot,kiderült egy ártalmatlan nyirokcsomó,szóval ne parázz előre.

2021. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!