Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi fogyás egészséges és...

Mennyi fogyás egészséges és milyen ütemben?

Figyelt kérdés

Attól tartok baj van, pedig semmim sem fáj. Kicsit stresszelek, kicsit kevesebbet eszek, de van étvágyam és érzem az ízeket.


Eddig 60-63 kg között mozogtam, azóta lejöttem 57 kgra. Nem tudom, mennyire egészséges ez (úgy tudom havi 1 kg mínusz a normális) és hog nem-e túl gyors a fogyás (mert az akár rákra is utalhat).


Kihez kell ilyenkor fordulni?


2021. okt. 1. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Heti 0,5-1 kg fogyás a normális. De mennyi idő alatt jött ez le? Mert 1 hét alatt sok. De pl. 1,5 hónap alatt elképzelhető. Amúgy szerintem nincs semmi bajod. Nekem is volt olyan, hogy stresszes időszakban híztam 5 kilót rövid idő alatt, aztán rövid idő alatt le is ment. De írtad is, hogy kevesebbet is eszel, akkor nem is csoda, hogy fogysz.
2021. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó jó, köszi. Csak nagyon majrés vagyok, mert volt rákos a családban.


Nem igazán figyeltem egyébként, de szerintem egy hónap alatt. Elég szarok az étkezési szokásaim (pincér vagyok) is, úgyhogy sosem tudom, mi a normális.

2021. okt. 1. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Szerintem nincs semmi bajod valószínűleg, akkor lenne fura, ha sokat ennél és még is fogynál, viszont a saját megnyugtatásod miatt szerintem felkeresheted a háziorvosod. Ha úgy gondolja, akkor majd ő továbbküld vizsgálatra.
2021. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező, én a "majrés" szót ki cserélném hipochonderre.
2021. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogy te milyen okos és szemfüles vagy! Hogy egyem a szíved.
2021. okt. 1. 19:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!