Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vírus lehet ez? Nem fura?

Milyen vírus lehet ez? Nem fura?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm 2-3 hetes náthás, köhögős vírust szedett össze. A fura benne, hogy egyikük sem érez ízeket és szagokat 2 hete, egyikük valamennyire érez, de torzult a szaglása, 2 napig nem létező szagokat érzett.


A PCR tesztjeik negatívak lettek. 2 ismerősöm ismerősei is ugyanezekről a tünetekről panaszkodnak és ők is negatívat teszteltek.


Mi lehet ez? Nem fura? Persze a covid előtt is voltak náthás betegségek, biztosan voltak/vannak olyan hasonló vírusok, amik 3 hétig "boldogítják" az embert, de ilyen elvileg covid nélküli, tömeges, többhetes szaglás- és ízlelésvesztésről nem hallottam.



Lehet ez mégis covid csak valamiért nem jelzik ki a PCR tesztek vagy mutálódott a sima náthás vírus?



2021. okt. 5. 23:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is pont ez van pedig 2 éve nem voltam beteg. Nem érzek illatokat, ízeket is alig. Nekem is negatív lett a tesztem. 🥺
2021. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Én szeptemberben 3 napig nem éreztem ízeket és szagokat, 1,5 hétig voltak náthaszerű tüneteim. Az elmúlt 28 évemből nem emlékszem soha olyanra, hogy ízlés és szaglásvesztést okozott volna bármi is. PCR negatív lett. Szóval nem csak ti tapasztaltok ilyet. Valószínűleg valami olyasmi vírus, ami eddig nem terjedt (legalábbis nálunk). Nem hiszem, hogy Covid mutáns lenne, azt mutatnia kellene a tesztnek elvileg.
2021. okt. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom és jobbulást nektek!

Az egyik ismerősöm antigén (nem antitest) gyorstesztet csinált otthon, nem tudom honnan szerezte, rendes orrbadugós fajta. Az pozitív lett neki, de a PCR-e ugyanúgy negatív.

2021. okt. 6. 00:09
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Érdemes utánanézni a nehézfém mérgezésnek, pl cadmium, aluminium, bárium
2021. okt. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
PCR teszt nem a covidot mutatja ki, hanem random eredményt ad.
2021. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagyon furcsa, hasonlóak a tüneteim, 3 fele tesztem is pozitív lett, most várom a pcr-t. Megirom ha lesz eredmény, eddig eszembe sem jutott hogy negatív lehet.
2021. okt. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%
Csak egy tipp volt, hátha összeáll végre a kép, de látom nem fog.
2021. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

5. Mai konteó megvolt. Jó éjt.

Ok a teszt nem 100% megbízható, merthogy egyik sem az, de azért messze van a random eredménytől.


Kérdező:

Vajon milyen vírus lehet, amikor 2 éve mondják, hogy köhögés, láz, szag- és ízérzék vesztés a Covid19 fő tünetei.


SARS-COV2 vírus. Otthon maradni 10 napig. Pont.

2021. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

Aki megkérdezi, hogy minden vírus lehet ez, az most 2 éve nem hallott híreket vagy eddig nem hitte el, hogy létezik amiről szó van és most próbál találni egy vírust adni nem az amiről 2 éve megállás nélkül hallani (mert ugye az nem létezik) hanem nyalván egy másik, ami pontosan ezeket a tüneteket okozza........

Mert nyilvánvaló, hogy amiről beszélnek 2 éve az nincs, amelyről meg nem beszélnek az van ráadásul pont ugyanolyan tüneteket okoz.....

2021. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 2 gyorstesztem volt és egy PCR, pár nap eltéréssel. Mindegyik negatív. Azért ennyire már csak nem rosszak a tesztek. Vagy igen? #2 voltam.
2021. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!