Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyenkor mit csináljak?

Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Influenzás lettem (nem covidos, van negatív tesztem) és 4 gyerekem van, 7, 4, 3 és fél évesek. Lemondtunk minden összejövetelt és találkozót, de ettől függetlenül nyilván nem szeretném megfertőzni őket. Próbálkoztam azzal, hogy csak a férjem foglalkozik velük, de egyszerűen nem bírja szusszal. A szájmaszktól pedig rettegnek. Bármilyen színessel vagy mintással rukkoltam elő, egyszerűen nem mertek hozzám Másokon egyébként "semlegesen" kezelik mert nemrég pl boltban kötelező volt de ott is féltek az maszkos emberektől. Rajtam viszont akkor se és most se bírják. Szerintetek van olyan módszer (játék, beszélgetés, bármi) amivel legalább elviselnék azt, hogy kb 1 hétig maszkot kell hordanom?

2021. okt. 12. 11:38
 1/9 krwkco ***** válasza:

Hordjál plexi álarcot. Átlátszó iratborítékból egy perc alatt lehet csinálni.

Sokat kell szellőztetni, de az influenzánál a kézmosás a legfontosabb. Ha kifújod az orrod, vagy az arcodhoz nyúlsz, utána kezet kell mosni. És pl. ha kilinccsel nyitod az ajtót, amikor bemész a fürdőszobába, akkor azon visszaveheted a vírusokat. Ilyen dolgokra is kell gondolni.

2021. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálok mindenre figyelni. A plexi álarcot már megpróbáltam korábban, attól nem félnek, de folyamatosan tapogatják, mert "érdekes" hogy átlátszó. Próbáltam anno elmagyarázni nekik, de a két kisebb nem nagyon érti meg. Ja és 1 dolgot kihagytam a kérdésből: szerintetek ha a legnagyobbnak az uzsonnáját készítem vagy a kisebbeket öltöztetem, stb hordjak gumikesztyűt is vagy felesleges?
2021. okt. 12. 18:22
 3/9 krwkco ***** válasza:

Felesleges. Csak kezet kell mosni előtte. És lehetőleg minél kevésbé kell rálélegezni, bár nem tudom, hogy ez számít-e valamit.

Megpróbálhatod, hogy csak az orrodat és a szádat takarod le a "plexi" álarccal. Az is eltéríti a lélegzetet és a beszédet, de talán nem tapogatják annyira, mert látják a szemedet és így nem olyan "érdekes" vagy szokatlan.

2021. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ahogy tudom, az ha rálélegzel, az is számít. Ki fogom próbálni azt is, hogy csak az orromat és a számat takarom el.
2021. okt. 12. 19:08
 5/9 krwkco ***** válasza:
Még szóbajöhet a Mebucain Mint tabletta. Az kifejezetten vírusellenes hatóanyagú. Bár a szervezet mélyén, a sejtekben nem pusztítja el a vírust, de ha elszopogatod, a szájüreget fertőtleníti. Ha kipróbálod és úgy érzed, hogy a torkodnak is használ, akkor a gyerekekkel való reggeli foglalkozás előtt elszopogathatsz egyet. Kiegészítő védelemként.
2021. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Melyik gyógyszertárban lehet kapni? A falunkban sincs és a közeli két városban egyik patikában sem.
2021. okt. 12. 19:18
 7/9 krwkco ***** válasza:

Mindegyikben kellene, hogy legyen. Ez egy alapvető magyar gyártású tabletta. Ahol nincs, ott kérni kell és másnapra megrendelik. Legalábbis a mi környékünkön így megy.

Házhozszállítva is lehet rendelni szállítási díjjal.

[link]

2021. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:
Vagy nyitáskor felhívhatod valamelyik közeli patikát. Lehet, hogy már aznapi szállítással elhozatják a nagykerből és a férjed munka után meg tudja venni.
2021. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta sikerült elintézni. A férjem Fehérváron talált legközelebb, onnan hoz majd.
2021. okt. 12. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!