Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Így fertőző vagyok??

Így fertőző vagyok??

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csütörtök este elkezdett kaparászni a torkom és péntekre ez torokfájásba ment át levertség és gyengeség kíséretében, így a második óra után jeleztem a helyzetet a titkárságon és anya hazahozott. Mára aztán elmúlt a torokfájásom viszont helyette kaptam egy jó kis náthát, ugyanis 15 másodpercenként fújom az orromat ami nem mellesleg nem is tele hanem dugig van váladékkal, a fülem pedig hol pedugul hol nem. Inhalálni már kétszer inhaláltam ma és este is fogok, a teát pedig literenként iszom. Lázam és fejfájásom szerencsére nincs, viszont hétfőn mindenképpen szeretnék suliba menni mert jövőhéten 3 dogát is írunk és nem szeretnék lemaradni az anyaggal sem, mert az osztálytársaim meg nem küldenek soha semmit el ha hiányzok. Szóval a kérdésem az hogy ezzel az állapottal ugye nem fertőzhetek másokat? Holnap egyébként tesztelni is fogok és csak remélni tudom hogy nem vagyok koronás. Mindenki válaszát köszönöm!!


16/L


2021. okt. 16. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

15 másodpercenként fújod az orrodat. Akármit szedtél össze, legyen az vírus, vagy baktérium, az cseppfertőzéssel terjed, szóval igen, fertőzöl. Ha Covid, akkor karantén. Ha más, akkor a lekiismeretedre van bízva. Nem hiszem, hogy sokkal jobb például Staphylococcussal vagy influenzával elfertőzni a fél osztályt.

Ha úgy döntesz, hogy bemész, legalább húzz maszkot!

2021. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így is maszkot kell viselni a suliban, de azért köszi hogy válaszoltál!
2021. okt. 16. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont, ha jobban érzed magad, menj nyugodtan. De csak akkor!

Abba azért gondolj bele:

1. Ha 15 másodpercenként fújod az orrodat, akkor meg tudod írni a dolgozatokat?

2. Ugyanezen körülmények között az állandó orrfújás vajon mennyire zavarja az osztálytársaidat dolgozatírás közben?

3. Ilyen gyakoriságú orrfújás mellett hogy tartod fent a maszkot?

2021. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fent leírt állapotban teljesen biztosan fertőző vagy. Eléggé önző dolog így bemenni, és megfertőzni 30 másik embert.
2021. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!