Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vègbèlrepedès, depresszió...?

Vègbèlrepedès, depresszió...?

Figyelt kérdés

3 hete szenvedek vègbèlrepedèssel, minden wc után úgy fáj, hogy a falat le tudnám kaparni és utána is órákig sajog.

Voltam orvosnál, kaptam kúpot, gondolom majd rendbe jön....de mikor? Nem élvezek semmit, nem örülök semminek, minden gondolatom már e körül mozog... tényleg el vagyok már keseredve és azt érzem sose lesz vége.


Igazából nincs különösebb kérdésem, inkább csak egy kis biztatásra vágyom, hogy egyszer csak vége lesz és normálisan tudok végre létezni.


Járt már így más is?


2021. okt. 24. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egy másfajta betegséggel küzdök július óta. De az is folyamatos fájdalommal jár. Sajnos hiába mentem el több szakemberhez is, idáig nem segített senki/semmi. Még nem látom, hogy hol lesz ennek vége. Szóval megértelek. Én is ezen szomorkodom most. De kb. 2 hete spontán módon mintha javulásnak indult volna, csak rohadt lassan... Én azzal biztatom magam, hogy idővel majd csak elmúlik ez is, mint minden. Kitartás 🙏
2021. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Annyira frusztrál, egy rohadt nagy adag stressz vagyok csak és utálom, hogy odakint gyönyörű ősz van, én meg itthon rohadok.


Köszönöm, hogy írtál, de sokkal inkább sajnálom, hogy érted amiről írok...drukkolok nagyon, hogy teljesen felépülj.


Nyilván egyszer csak minden rendben lesz mindkettőnknèl, de ilyenkor annyira nehéz hinni benne.

2021. okt. 24. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hét után jött rendbe. Lágyítsd a székleted, igyál sok folyadékot, egyél gyümölcsöket (szőlő, aszalt szilva), és székelés előtt kend be kicsit az aranyér kenőccsel a végbeled.
2021. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi idő után múlt el? Én is ezzel küzdök.. Voltam orvsonál kaptam kúpot, aztán egy hónapig jó volt minden, majd jött egy keményebb széklet es újra megjelent a vér.. A héten többször is. Nem tudom mit tegyek.. Visszamenjek az orvozhoz vagy próbáljam meg a lazább székletet meg kúp aztán hátha..?
2022. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Bár elmúlt volna...


Még mindig ott van, persze nem fáj már annyira mint az elején, de sokszor érzem. Nem igazi fájdalom, de jelzi, hogy még ott van.

Az enyém sajnos óriási repedés volt, ezért is gyógyul ennyire lassan (másfél-ket cm hosszu).


Én azt mondom, hogy a legfontosabb a széklet rendezése. Amióta ezzel küzdök megiszok minimum napi 2,5 l vizet és nagyon odafigyelek a sok rostra.


Szerintem hívd fel az orvost, mondd el neki, hogy visszatért a probléma, mi legyen a következő lépés? Nem érdemes nagyon várni semmivel, mert ha elkezd hegesedni akkor jóval nehezebben gyógyul be.


Jobbulást!

2022. júl. 17. 22:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Elsőtől szeretném megkérdezni, hogy Te hogy vagy, meggyógyultál?
2022. júl. 17. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező,

1. válaszoló vagyok.

Köszönöm, már sokkal jobban, de jelentősebben csak kb. április óta javult a helyzet... Nekem mozgásszervi dolog, így ha próbálok kicsit edzeni, vagy rosszul mozdulok, előjön. De legalább már nincs az a non-stop fájdalom, mint korábban hónapokig. Kb. minden nap hálát adok az Égnek. Már azt hittem, örökre így kell élnem... Lelkileg is totál megterhelő egy ilyen helyzet... Jobbulást Neked is, és a többi hozzászólónak! 🙏

2022. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!