Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit gondoltok az esetemről?...

Mit gondoltok az esetemről? Én vagyok túl hipochonder és túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem tömören leírni: Az egész nagyjából 1 éve kezdődött, nyáron. A Covid időszak után elég sok változás és stressz ért. Mintha érzékennyé vált volna a hasam, változott a széklet konzisztenciája (nem volt hasmenésem, csak az állag) és könnyebben puffadtam. Mint írtam kissé hipochonder vagyok, ezért eléggé megijedtem mi bajom lehet, annyira, hogy enni is alig mertem, mert féltem mi esik jól és mi nem. Édesanyám parancsolt rám, hogy álljak le ezzel, mert fogyni kezdtem az idegtől.

Elmentem házidokimhoz, aki ételintoleranciára küldött, főleg glutén gyanújával. Gasztrós megnézett IgG-re, gluténra külön, plusz teljes gasztrós vérkép. Mikor felhívtam azt mondta, minden csont negatív, semmi gondot nem lát. Egyedül tejfehérje érzékenység jött ki. Diétáztam, plusz probiotikum kúra, rendbe lett a széklet, minden. Időnként voltak csak ilyen kis szelesedések. Az egyetlen dolog, ami nyáron megijesztett, hogy egy keményebb széklet után friss piros vérzést láttam.. Na ez brutál előhozta belőlem a szorongásomat ismét. Mindenféle komoly betegségről olvastam, nem bírtam fókuszálni. Mikor már nem az első eset volt, néha hasmenéses széklet is előhozta, - jogosan - párom felhozta, hogy vagy pszichológus, vagy proktológus, de valamit most azonnal, mert nem bírja nézni hogy ilyen stresszben vagyok.

Nyáron elmentem magánúton Bp egyik legjobb proktológusához, aki szerencsémre megállípította, hogy egy kripta van az ánuszban picit begyulladva (valszeg sérülés után keletkezett). Kúp, kenőcs stb. eltűnt.

Azóta több, mint fél éve minden happy, egyetlen egyszer azonban 2 napja egy kemény széklet után lett kis vérzés rajta, ez újra belém ültette a kisördögöt, de párom nyugtat, hogy valószínű felsértett csak és nyugodjak meg. Elgondolkoztam, hogy ilyen anális dolgok, mint a kripta gyuszi ki tudnak újulni, mint egy aranyér pl? Egyből mindig attól félek, hogy valami sokkal komolyabb, amit nem vesznek észre, pedig jó orvosoknál jártam, akik semmi másra nem gyanakodtak, én mégis.. Én reagálom túl?



2021. nov. 5. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, voltál orvosnál. Az aranyér szinte népbetegség. Picit bereped a végbél az is tud vérezni. Egy enyhe nyugtató sem ártana.
2021. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából lehet, hogy tényleg egy kósza hámsérülésem lett most. Mert emlékszem, egyetemen kellett volna kimennem nagyon dologra, de hosszú sor volt és tartogatnom kellett :D És hát az eleje érezhetően keményebb volt és csak azon a részén láttam vért, de tuti friss volt rajta.

Mikor anno a proktológussal beszélgettünk és kérdezett a vérzés milyenségéről, ugyanígy mondtam, hogy csíkokban piros és mondta, hogy az tipik ánusz eredetű vérzés. Természetesen nem hasraütés szerűen mondta, hogy kriptagyulladás, hanem még műszeresen is megvizsgált.

2021. nov. 5. 11:19
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
48%
Belső aranyér is lehet. Igyál eleget, vigyél be minden étkezéskor legalább egy maréknyi zöld leveles rostot.
2021. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!