Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Máj károsodásom van?

Máj károsodásom van?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Rengeteget edzek nagy súlyokkal. Jobb bordámnál és a hátamon fájdalmat érzek. ( Bár erőltetett nagy súllyal felülést végzek naponta)


Voltam laboron ahol:


Se alanin aminotranszferáz megh

50+ (ref: 37 alatt jó)


Se alanin aminotranszferáz megh

93 ( ref 40 alatt jó)


Gamma GT: tökéletes az alsó határon van


Bilirubin össz középen van a határértéknek az alsó határon


Bilirubin direkt: középen van


Alkalikus fostfatáz 120 ( de mindig emelkedett volt kicsit)


Kreatin kináz: Na az nagyon magas! ( 466) és 190 a referencia.


Egyéb tünetem sárgaság,viszketés nincs. Székletem mindennap van. Étvágyam kiváló. Fáradékonyság nincs.

Epés refluxom van reggeli hányással néha: kivizsgálva teendőt nem igényel.



2021. nov. 5. 12:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A májenzimek a fuvallattól is kitérhetnek (viccen kívül: kaja, bármilyen gyógyszer, alkohol ééés na a máriatövis pedig pont a májenzimek működéset fokozza :)-> enzim emelkedés az akár emiatt is lehet)


Ahogy írták a kreatin kináz simán az izomsérülés miatt (=sport, ami nálad komoly) lehet.


Szerintem nem kell aggódnod, de szuper hogy figyelsz magadra! Ezt a jó szokást tartsd meg! ;)

2022. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj a májaddal, nyugi.
2022. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!