Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ismerősöm covidos, 3 oltás...

Ismerősöm covidos, 3 oltás után (mindhárom Pfizer volt), ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Nem úgy volt, hogy 3 oltás véd a betegségtől is?
2021. nov. 15. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Csak csökkenti az esélyét. Ezért kellene esély arra, hogy aki akar, az minél többet otthon maradhasson.
2021. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem! Nem úgy volt ...
2021. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Max a haláltól meg a szövődményektől véd.
2021. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ezért tartom én rohadt nagy problémának, hogy évtizedek óta a biológia (meg egyáltalán a természettudományok) brutálisan le van nézve. Abból nem baj, ha ostoba a tanuló, hiszen "nem érettségitárgy", tök rendben van, ha azon az órán Facebookoznak/alszanak/verik a lőcsüket a hátsó sorban...

Ha valaki akkor odafigyelt, és megértette, hogy működik az immunrendszer, akkor saját kútfőből is képes a felmerülő kérdések többségét megválaszolni, nem kell hozzá Győrfi Pál, meg Cili néni. (Akik nem fognak magyarázatokat fűzni, hanem egyszerű tőmondatokban kommunikálnak, hogy 60-as IQ-val is megértsék őket.)


(Félre ne értsd, nem veled van bajom, hanem a rendszerrel.)


Alapvető dolog a biológiában, hogy soha nincs 100%. Az immunrendszer úgy működik, hogy ha a szervezet találkozik egy kórokozóval (vagy annak tűnő egyéb objektummal), akkor megpróbálja azt legyőzni. Emellett pedig - ennek a mikéntjébe nem mennék bele, hosszú lenne - mintegy "megjegyzi" azt a kórokozót, és így ha legközelebb találkozik vele, már akkor harcba tud szállni, mielőtt a vírusnak egyáltalán esélye lenne szaporodni és rombolni.

Csakhogy!

Az immunrendszer is "felejt". Bizonyos kártevők esetén lassabban, mások esetén gyorsabban. Sajnos a COVID esetén elég gyorsan. Ha mondjuk engem beoltanak (olyan anyaggal, amire a szervezet azt hiszi, hogy koronavírus, de igazából valami ártalmatlan dolog), a szervezetem "megjegyzi" a támadókat (pontosabban azoknak bizonyos részeit, ami alapján azonosítani tudja). Aztán idővel az "emlékezete" halványulni fog. Ha az oltás után 4 hónappal a szervezetem találkozik a vírussal, nem biztos, hogy "emlékszik" még rá, így lehet, hogy cudar módon megbetegít a vírus. De az is lehet, hogy azonnal tökéletes védelmi rendszert állít fel, így a vírusnak esélye sincs. De az is lehet, hogy már csak kis mértékben "emlékszik" rá, így ugyan azonnal nem tud hatékonyan fellépni a vírus ellen, de mégis hamarabb, mintha nem lettem volna beoltva.

Hogy mennyire alakul ki a védettség, és meddig képes "emlékezni" az immunrendszer a COVID-19-re, az rengeteg dologtól függ. Általában olyan fél-1 évet szoktak emlegetni.

Ha most akkor felmerül benned a kérdés, hogy "ha úgyis elfelejti az immunrendszer, akkor minek oltatni?" Azért, mert a valószínűségét drasztikusan csökkenti. Ha nem vagy beoltva (és sehogy máshogy nem védekezel), akkor a szervezeted ha találkozik megfelelő mennyiségű vírussal, 99,99%, hogy beteg leszel. De mondjuk ha be vagy oltva, akkor ez a valószínűség 10%. (Függően az oltástól eltelt időtől, meg egy halom más dologtól.) Nem mindegy. A kettő között van egy 9-szeres különbség.

Szóval 100% nincs. Akkor sem, ha háromszor lett valaki immunizálva. De a lényeg minden védőoltásnál az, hogy a valószínűséget csökkentsük.

2021. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A megfertőződéstől egyáltalán nem véd!.. Mégis honnan szedted ezt a hülyeséget?
2021. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig két szuperoltott covidos kollégám van, de állítólag az oltás a kórházba kerüléstől véd amúgy is. Sajnos terjesztést és megbetegedést nem állít meg.
2021. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

4-es

Tudja ő, hogy nem 100%, csak szeretné visszahallani, hogy nem, nem véd 100%-osan, mert zene a füleinek.

2021. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!