Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorsav , reflux -okozhat...

Gyomorsav , reflux -okozhat szívtáji érzéseket ?

Figyelt kérdés

#gyomorsav #reflux #Szívérzések
2021. nov. 19. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, de ki kell zárni a szíveredetet!

Elsősorban felmaródást okoz a nyelőcsőben, de nekem pl. inkább légúti tüneteim voltak (köhögés, légcsőhurut érzése reggelente) közel 1,5 éven át. A szívemet csak gyanítom, hogy úgy érintette, hogy amikor belenyilallt a fájdalom, a gyomorszájnál áthúzott a fájdalom a szívidegre.

2021. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-esnek , már vagy tucatszor vizsgált több kardiológus , úgy érzem az evésnek - nem evésnek sav stb köze lehet hozzá , gyomorszáj bal részéről induló érzés , néha nyilal vagy szúr , rángások stb
2021. nov. 19. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen nyilallás, szúrás volt. Ritmusba az kavar be, amikor légbuborék jön fel (magyarul büfögök, nem egyszer észrevettem, hogy olyankor félrever a szívem).

Nálam kizárták a szíveredetet (EKG, szívultrahang), aztán évekkel később olvastam, hogy a gyomorszáj közel van a szívideghez és áthúzhat a fájdalom. Így én magamtól raktam össze a fejemben, hogy ezek a fájások gyomorsav eredetűek voltak. Gondolom innen ered a szívidegesség nevű betegség.

2021. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ui: a nyilallás mértéke változó volt, de olyan is volt, amikor azt hittem ott maradok, mintha villám csapott volna bele, borzasztóan fájt. Ártalmatlan dolog volt, de éveken át rettegtem miatta.

Amúgy nagyon extrém esetben halált is okozhat a reflux a szívvel kapcsolatban, de még akkor se haltam meg, amikor sorozatban csapkodott a szívembe a pokoli erős fájdalom. Többször is azt hittem, hogy ez infarktus. Sose volt az.

2021. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen , pont ez olyan mintha egy kicsi levegő jönne -aztán az a fura érzés - aztán ha próbálok böfögni érzem hogy van is ott levefő
2021. nov. 19. 14:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a sav extrákat is csinál évek óta
2021. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen , extrák is vannak -úgy érzem stressztől is , de az a furcsa hogy van amikor a dobbanas elmarad és csak az a levegős érzés van , tegnap este viszont csak dobbanás volt.
2021. nov. 19. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én például amikor szénsavasat iszok az extrák tuti jönnek pár perc múlva ebből jöttem rá hogy össefügg a gyomorral A dokinak ezt hiába mondtam
2021. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!