Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájhat a farokcsont...

Mitől fájhat a farokcsont környékén a derekam?

Figyelt kérdés
Először csak akkor fájt amikor leültem és a hatámon feküdtem, de mostmár szinte mindig fáj főleg amikor fekszek és ülök. ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor beütöm valahova valamelyik testrészem vagy amikor erősebben megütnek és fáj utána, de nem hiszem hogy bármelyik lenne ezek közül mert jobban fáj és kb egy hete tart ez. Akivel volt már hasonló vagy esteleg tudja mitől lehet ez, az megtudná nekem mondani?

2021. nov. 21. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló. Az ülés és az oldalamon fekvés sem ment fájdalom nélkül. Kb 2-3 nap alatt teljesen elmúlt. Ha neked nem múlik el, mindenképpen menj orvoshoz. :)
2021. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Hú "végre" valaki aki ugyanazt érzi mint én!


Több mint 2 hónapja szenvedek ezzel. Először csak az üléstől jött elő, aztán hajoláskor is, végül már háton feküdni sem tudok és éjszaka is folyamatosan felébredek ha egyik oldalamról a másikra fordulok. Nem ütöttem be egyszer sem mégis olyan érzés mintha percekkel ezelőtt estem volna egy hatalmasat a betonra fenékkel.


Facebookon találtam egy angol nyelvű csoprtot és sajnos elkeseredtem mert többen évek óta szenvednek és nem nagyon van rá gyógymód hacsak el nem múlik magától.


Én voltam orvosnál, 2 reumatológusnál, 1 proktológusnál, MRI-n, holnap megyek röntgenre. Eddig mindenki csak huzogatta a vállát, hogy hát van ilyen, nehezen lehet kezelni, szedjek Aflamint, azt évekig lehet szedni (két hétig szedtem, kicsit segített de nem fogom évekig gyógyszerezni magam, ez csak a fájdalom elfedése nem megoldása).


Hát kíváncsi vagyok hogy a holnapi röntgen mit mutat ki de én már nagyon el vagyok keseredve :(

Egy tipp: ha ülnöd kell ülj úgy, hogy telejsen előrehajolsz, és a testsúlyod inkább a lábaidon/trdeiden van nem hátul. Én csak így tudok ülni kemény felületeken (puhán egyáltalán nem tudok mert ott ez nem kivitelezhető).

2021. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Illetve kérdésem is lenne: a fájdalom neked is akkor jelentkezik erősebben amikor ülő helyzetből állsz fel? Vagy ülés közben fáj jobban? (nekem előbbi)


Valamint tüsszentéskor/köhögéskor/nevetéskor érzed? Én igen, főleg tüsszentéskor mintha be akarna szakadni a farokcsont.

2021. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!