Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidból kigyógyulás?

Covidból kigyógyulás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyik napról a másikra elkezdtem furcsa tüneteket észlelni magamon és egyre rosszabbul lettem. Nem kapok levegőt már egy hete (vagyis nyilván azért jut be levegő mert életben vagyok, csak nem érzem hogy lemenne a tüdőmbe és teljesen kitöltene), elejében fájt még a torkom, lázas voltam, rossz közérzet gyengeség, már most ezek elmúltak de most meg nem érzem az ízeket egyáltalán és a szaglásom sem működik, emellett levegőt ugyanúgy nem kapok. Csak néha időnként tudom azt elérni hogy nagy levegőt tudjak venni és valahogy érezzem, de ez ritka.

Olvastam sokat már erről, és nagyon megijesztettek egyes tapasztalatok.

Olvastam olyat hogy ezek a szövődmények már örökre megmaradnak vagy csak kisebb mennyiségben de maradandó, vagy pl már csak 50%os az ízlelés és szaglás, már sosem lesz olyan mint előtte, de ha vissza is tér az több hét vagy hónap, valakinél fél év stb, a nehézlégzés is nehezen múlik el, van aki több hónap után is panaszkodik még. Ez borzasztó… Már az borzasztó hogy én is covidos lettem, SOSEM vagyok beteg és most nekem is el kellett kapnom mert vannak felelőtlen emberek. És ha ezekbe belegondolok hogy mikor múlik már el minden tünetem, ha egyáltalán elmúlik… Nagyon félek. Örülnék ha meg tudnátok nyugtatni hogy vannak ennél jobb tapasztalatok is, kérlek mindent írjatok le kinél hogy volt/van, mikor múlik el ez az egész?



2021. nov. 25. 14:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és ha tudtok valamilyen bevált gyógymódot ezekre, akkor azt is írjátok le, köszi
2021. nov. 25. 14:19
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha oltott vagy akkor nagy bajod nem lehet.A csapból is az folyik, hogy a súlyos tünetek elkerülnek.Betegnek lenni nem jó érzés, viszont hamarosan elmúlik.Ha meg olyan erősnek érzed a tuneteid jelezd a körzeti orvosodnak, hátha ír rá fel gyógyszert.
2021. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
PCR teszted volt? Az se biztos, hogy kovidos vagy
2021. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok beoltva

Igen volt tesztem és pozitív lett

2021. nov. 25. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
De babám, akkor mit papolsz felelőtlen emberekről? Van pulzoximétered? Nehézlégzéssel küzdesz egy hete, még mindig bízol az immunrendszeredben, vagy lassan beszélnél orvossal is? Innen nem tudunk segíteni...
2021. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

“ Már az borzasztó hogy én is covidos lettem, SOSEM vagyok beteg és most nekem is el kellett kapnom mert vannak felelőtlen emberek. ” vs. “ Nem vagyok beoltva”

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2021. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Felelőtlen emberek alatt nem az oltásról van szó… Jobb ha ebbe nem is megyünk bele, hogy ki oltat, ki nem és miért nem.

Felelőtlen emberek azok, akik covidosan járkálnak lazán bárhol, covidosan tanítanak az iskolában napokig, stb… Mert sajnos vannak ilyenek is.


Első perctől orvoshoz fordultam… Sőt mentőhöz is, ott vettek tesztet. Megviszgáltak amit csak tudtak a kórházban, és gondolom nem volt semmi olyan rossz eredményem ami miatt be kellett volna kerülnöm, mert lazán hazaengedtek egy lelettel. Annyit javasoltak hogy torokfertőtlenítő, c vitamin, tea ennyi. De nagyon rossz hogy nem kapok levegőt és erről az ízlelés szaglás témáról meg nagyon kilátástalan helyzetű dolgokat olvastam és hallottam. Nem tudom mit csináljak nagyon rossz… Mikor múlik el, ez a kérdésem ?

2021. nov. 25. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:
De nem romlott azóta az állapotod? Mi voltunk covidosak tavaly, még mielőtt kaphattunk volna oltást, egy hét után már lassan szokták érezni, hogy jönnek kifelé belőle, akik egyébként c vitamin tea kombóval megússzák a dolgot.
2021. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is most zajlott le ez az egész . A szaglásom és az ízlésem kb 4-5 nap múlva vissza is jött . Bár még nem 100as de nem is vészes . Nem lesz semmi baj . Próbálj néha olyan dolgokat szagolni aminek ismered az illatát nekem ez segített .
2021. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!