Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudnek tenni mar ezzel a...

Mit tudnek tenni mar ezzel a vernyomassal?

Figyelt kérdés

Szedek 2,5 mg Coverexet AS vérnyomáscsökkentőt, ingadozó vérnyomásra kaptam. Ez már fél éve történt.

Ma méregetem szokásosan, azt egyszer 133/66 aztan 120/60, most az elobb mertem meg, 92/48 aztan ra harom perccel 109/48.. mit tudnek tenni mar?



2021. nov. 26. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne meregesd 3 percenként.


Maximum reggel délben és este.

2021. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaaa nem percenként volt. A 133 még dél körül aztán a 120-as délután, és a 92 az most este, de nagyon alacsonynak találtam és megmértem ismét és megint annyi volt, rá 15 percre meg 105-ig felment.

De most elkapott a szédülés, gyengeség , kis félelemérzet is.

Két napja oltottak, annak lehet köze hozzá? Vagy lehet durvább dolog is ebből?

2021. nov. 26. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:

A vérnyomás sohasem egyforma . Most az oltásnak is köze lehet hozzá.

133,120 nagyon normális értékek.

2021. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vérnyomás amugy sose állandó.

Normál esetben is előfordul egy nap 100-130 között bármi.


Az oltasnak ilyenkor már nincs hatása. Inkább légnyomás/front, de van akinek estere lecsokken masnak megno a vérnyomása.


Amíg nem megy nagyon kóros tartományba(90 alá vagy 140 fölé) többször, addig nincs gond.

2021. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked a fejedben vannak problémák kedves kérdező....


Nem tudom hol van itt ingadozó vérnyomás.... Az ingadozó vérnyomást annak hívjuk, ha nyugalmi állapotban mérve 120/70 pl, 2 perc múlva szintén nyugalmi állapotban 150/90. Ez ingadozó vérnyomás.


Tipikusan az az ember vagy, akinek nem vérnyomáscsökkentőre, hanem pszichoterápiára lenne szükség.

2021. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Napokig tartó fejfájással mentem orvoshoz fél éve. Mikor először mérték a 24 órás vérnyomásmérővel, volt hogy többször is magasat mért. A napi átlag viszont akkor 125/63 volt, viszont az orvos azt mondta azért fáj ennyire a fejem mert ingadozik a vérnyomásom.

Ezért kaptam a gyógyszert, na de mostanság sokat szédülök, általában jó szokott lenni, de ez a 92/49 amit mérek nagyon alacsonynak tartom. És ez aggaszt. Úgy érzem felesleges volt a kur.va vérnyomáscsökkentőt elkezdeni szedni 20 évesen.

Gondolom a kurv.a sok stressztől ingadozott akkor is. Csak most ezhogy ilyen alacsony, csak az van a fejembe hogy mikor fogok agyverzest kapni körülbelül.

2021. nov. 26. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:

A napi átlag 125/63 volt és neked ezért ACE gátlót írtak fel? Komolyan mondom, nem akarom elhinni....


Jövőhéten kardiológiára időpont, magánba, ne sajnáld azt a 15 ezer forintot, mert neked semmi sem indokolja a Coverex szedését...


Az hogy 1-1 alkalommal kileng 140-ig, teljesen normális. Nem tudom milyen orvosnál voltál, de látatlanba mondom, neked NEM kell semmilyen vérnyomás csökkentőt szedni.

2021. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az aznapi legmagasabb érték 152/83 volt megnéztem a leleten. Sajnos nemtudom a többi mennyivel volt magasabb.

Valamint a hypertóniás időindex (asszem így írták) 19%, volt és elvileg ez azt jelenti hogy a mérések 19%-ában volt magas. Valahol azt irták 15% felett magas vérnyomás. De akkor ennek látszania kellett volna a napi átlagvérnylmásomom is gondolom nem?

2021. nov. 26. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!