Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Otthoni vércukorszint mérő...

Otthoni vércukorszint mérő produkálhat rossz eredményt?

Figyelt kérdés

Meg nem mondom most a márkáját, mert anyukámé, ő cukros, ő szokta mérni, neki magas. Talán Accu-Chek.


Nincsenek tüneteim, néha fáradékony vagyok, de hát most is mindenféle front van, plusz tél, tehát 90%-ban bent vagyok, punnyadok. Sok vizet iszok (bár ez eddig is jellemző volt rám), ezért voltam kíváncsi. Napi 3 litert, (plusz-mínusz 0,5 liter) megiszok, plusz naponta kb. 10x pisilek, plusz-mínusz 1, de hát szerintem ez 3 liter víz mellett nem sok (ebben benne van a nagy WC-s meg zuhis pisi is :D). Régebben néztem már, de sosem volt baj a cukrommal. Pl. nyáron 2x volt vérvételem, július végén, abban a glukóz éhgyomorra 5,4 volt, a másik este, étkezések után 5,9 volt. Referencia értékek 3,3 és 6. (A vérvételek teljesen más okból lettek kérve). Keveset eszek egy nap, vagyis inkább kevésszer (2x max 3x, plusz néha nasi), de így is van rajtam némi túlsúly.


Nagy meglepetésemre 3,4 volt a cukrom éhgyomorra. Bár fáradt is voltam, 5 órát aludtam. Viszont a vért úgy kellett kierőszakolni az ujjamból, plusz eléggé izzadtak az ujjaim (ilyen vagyok, kezem lábam sokszor izzad). Én hülye nem mértem újat. Így is hipochonder vagyok, már itt beszartam. Semmi tünetem nem volt, de persze ezután, mint egy igazi hipochondernek egyből lettek. Jött a szédülés, gyengeség, fáradtság, pánik. Aludtam egyet, jobb lett. Ettem... Kb. másfél órával evés után megint megnéztük, hogy mi a helyzet. Megint nagyon izzadt az ujjam, plusz alig jött a vér, 2,9 lett az érték. Na mondom ez lehetetlen, okés, hogy kicsit fáradt voltam, de azért 2,9-et jobban megérezném, főleg étkezés után. Jól megtöröltem a kezemet, fentebb vettük a tűt, hogy jobban megszúrjon, meg a másik kezemen néztük. Végre rendesen jött a vér, egyből 6,4 lett. Másik kezemem is újra megnéztük, nem izzadt, rendesen jött a vér, 5,6 volt, vagy valami ilyesmi, arra nem emlékszem már pontosan.


A két kisebb érték lehetett téves az izzadt ujjak és a kevés vér miatt? Amíg nem jutott eszembe ez a cukormérés meg nem mértem alacsonyat, kutya bajom nem volt, természetesen a hipochondria kihozta belőlem a szédülést stb., bár most okés vagyok, betudtam annak, hogy rosszul mértünk.


Holnap megnézem megint éhgyomorra, úgy ahogy ma, jól megtörlöm az ujjaimat, meg nagyobbra vesszük a tűt. Ha jó az eredmény, akkor valószínűleg nincs probléma, nem?


27/F



2021. dec. 1. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, durva eltérések lehetnek 2 ujj között is, hiába méred egyidőben. Én is jártam már így .
2021. dec. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az durva akkor... És ilyenkor mi a helyzet, teendő? Ha pl. mérek 3 értéket 2-3 percen belül, van 2 normálishoz hasonló érték (5,6 és 6,4) meg egy nagyon alacsony (2,9), ahol ráadásul izzadt az ujjam és kevesebb volt a vér (ez volt az első érték), akkor melyik a valós? Gondolom a nagyobbak, ga ott több volt a vér, száraz volt az ujjam, meg azokból 2 volt.


Remélem nem lett alacsony a cukrom csak úgy egyik napról a másikra. Nem voltak panaszaim és nyár közepén vérvételnél még rendben volt.

2021. dec. 1. 05:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem alkalmas diagnózisra az otthoni mérő. A cukrot vénás vérből kell mérni 12 óra éhezés után. Érdemes még HgbA1C szintet nézni, az jól mutatja a szénhidrát háztartás egyensúlyát.
2021. dec. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vérvételnél nyáron jó volt, 2x is,abból 1x éhgyomorra volt. Amíg nem jutott eszembe megnézni, semmi bajom nem volt, azóta viszont beképzeltem pár tünetet profi hipochonderként.
2021. dec. 1. 12:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma éhgyomorra 4,1 volt, kb. 11 óra koplalás után.
2021. dec. 1. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:

ma reggel, kézmosás után, ugyanabból az ujjbegyből/vérből, kb. 3 percen belül ACCU-CHEK Active, 2024-ig használható csíkokkal (ezt a protokollt egy orvos javasolta), a köv. eredmények jöttek sorrendben: 4,2 - 3,8 - 5,1

ezek után a mérő pontosnak számít?

2023. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!