Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ujjbegynyi kerekárnyék a...

Ujjbegynyi kerekárnyék a tüdőn a hilus közelében?

Figyelt kérdés
Mekkora eséllyel daganat? És ha az, kioperálják? Mekkora ilyen operációnál a gyógyulási arány? (+betegség: 1-es típusú cukorbeteg)

2021. dec. 2. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos hogy daganat.

Tüdőgyógyászod majd elmondja mi a további teendő.

Annyi minden lehet, nem kell találgatni és előre megijedni.

A pontos diagnózisért fordulj orvosodhoz.

[link]

2021. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
CT-re kaptunk időpontot 1 hét múlva. Sajnos mindenki a legrosszabbra gondol, legalábbis én igen. Amúgy barátomról van szó, 38 éves, tehát elvileg nem tartozik életkora alapján a legrizikósabb korcsoportba, viszont több mint 20 éve dohányzik... Év elején nagyon meg volt fázva egyszer, abban reménykedünk, talán akkorról maradt vissza gyulladásos góc....de lehetséges, hogy csak 1 db?
2021. dec. 2. 13:53
 3/8 A kérdező kommentje:
És az "ujjbegynyi" nagynak számít?
2021. dec. 2. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, annyi minden lehet. Lehet egy lábon kihordott tüdőgyulladás következménye, de lehet hogy gyermekkori elmeszesedett rész.

A saját példáimat írtam, mivel nálam ezek fordultak elő.

A CT után többet tudtok, ne idegeskedj ezzel csak ártasz magadnak és tényleg nem szabad a legrosszabbra gondolni. Ha ideges, nyugtalan vagy az 'átragad' a barátodra is.

A vizsgálatig próbáljatok kikapcsolódni, elterelni a figyelmeteket a 'betegségről'.

2021. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem láttam a következő kérdést.

Nem az újbegynyi nem számít nagynak.

Még rosszindulatú daganat esetén sem.

2021. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat és próbálom őket megfogadni😢❤
2021. dec. 2. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett végül az eredmény?
2021. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ahogy írtátok, felesleges volt aggódni. Egy korábbi betegségből visszamaradt góc volt. Tavasszal újra megy ellenőrzésre
2022. jan. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!