Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normális hozzáállás az...

Ez normális hozzáállás az orvos részéről?

Figyelt kérdés

Súlyos hasnyálmirigy gyulladásom volt, az oka ismeretlen. Hat hétig kórházban voltam és szondán keresztül tápláltak, mást nem ehettem, nem ihattam. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az orron keresztül a torok folytatásában lenyomnak egy csövet, kikerülve a hasnyálmirigyet, hogy az tudjon gyógyulni.

Rendkívül rosszul viseltem a csövet, állandóan öklendeztem, se pihenni, se létezni nem tudtam, rettenetesen irritált. Tudomásul vettem, hogy ez muszáj, de nagyon megviselt. Az orvos minden vizitkor elmondta, hogy ne hisztizzek, holott egyáltalán nem hisztiztem, egyszerűen megviselt a cső, az orrom, torkom kisebesedett, szóval egy rémálom volt.


Most már itthon vagyok, de annyira bánt, hogy ilyen lelketlenül állt hozzám, holott én tényleg mindent megtettem, ennyire voltam képes. Semmi empátia nem volt a dokiban. Még a zárójelentésbe is beleírta, hogy azért gyógyultam nehezebben, mert pszichésen nem úgy álltam hozzá, ahogy kellett volna. :(

Hogy kellett volna hozzáállnom, ha létezni alig tudtam, annyira megviselt? Csak én vagyok a gyáva? Mások mind bátrak és semmi fájdalom nem számít nekik? Hogyan tudnám erősíteni magam, hogy az ilyen rendkívül fájdalmas, hosszadalmas beavatkozásokat is szó nélkül tűrjem?



2021. dec. 2. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit el lehet am küldeni kedvesen az anyja pichajaba. Ha orvos is.
2021. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ne vádold magadat, Mo.on betegjog, mint olyan kb. nem létezik, mindig az orvosnak van igaza, ha félrediagnosztizál, megaláz, kárt okoz neked, akkor se tudsz mit tenni. A betegjogi képviselő is csak dísznek van. A hálapénzt szerencsére már kezdik kiirtani, de mivel szakemberhiány van az eü.ben + itt a Covid, tovább kiskirálykodhatnak. Akinek nem inge, ne vegye magára.
2021. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Reméljük, a sors visszaadja neki, akkor majd meglátjuk mennyire lesz pozitív hozzáállása, amikor ő kínlódik.
2021. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Mióta nem számíthatnak a jattra, nem pazarolják az időt normális viselkedésre.
2021. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem normális hozzáállás.


Főorvos anyósomat nemrég interjúvolták meg, a következő témákat érintve: digitális fejlesztés, korszerű diagnosztika, a finanszírozás emelésének szükségessége, az orvosok, szakdolgozók megbecsülése és a személyre szabott terápiás lehetőségek. A fő kérdés az volt, hogy mit tenne első helyre a gyógyításban?


Idézem:


“Rendkívül fontosnak tartom a gyógyításban az orvos-beteg közti bizalomteljes kapcsolatot, a megfelelő kommunikációt. A beteg ember tele van szorongással, félelemmel. Ha az orvos azonosulni tud az ő szempontjaival és istápolja a lelkét is, és a beteg látja, hogy az orvos átérzi a helyzetét, figyel az érzelmi állapotára, akkor kialakul az együttműködés. Ez időigényes, de megtérül, a kezelés eredményességét fogja biztosítani. Ezért első helyre tenném az empátiát, a humanizmust. Az orvos munkájához hozzátartozik a szakma - inkább hivatás! - szeretete mellett a beteg ember szeretete. Enélkül nem létezik valódi gyógyítás.”


Szerintem ez a normális hozzáállás.

2021. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
A mi orvosunknál a figyelmessége mindig a borítékkal volt egyenesen arányos.
2021. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most egy kis erőt adnak. Milyen kár, hogy az olyan orvosból, mint az 5-ös válaszoló főorvos anyósa, annyira kevés van. Innen távolból is minden tiszteletem az övé.
2021. dec. 2. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de sajnos eléggé általános. :(


Kitartás az ilyen kezelésekhez!

2021. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem kétszer is leszidtak hogy minek szisszenek föl, panaszkodok vérvételkor. Mindkét esetben teljesen belilult a karom, az egyik esetben rendkívül kiterjedten, borzasztó csúnya volt, és csak hosszú hetek alatt múlt el. Ráadásul akkor még kiskorú voltam. Ők vettek rosszul a vért, és még engem bxtak le, holott tenyleg nagyon fájt. Ilyeneknek nehéz tapsolni.
2021. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
A lényeg h meggyógyultál. Semmi más nem számít. A szonda pedig biztos rohadt kellemetlen volt, mindenki más rosszul viselte volna. Örülj h vége és ne érdekeljen h más mit gondol.
2022. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!