Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek igazoltan Reflux...

Akinek igazoltan Reflux betegsége van, milyen kezelést kap, ill. milyen vizsgálatokon vett részt?

Figyelt kérdés

Jártam orvosnál (magán), aki szerint refluxom lehet, de többet akkor tud mondani, ha tükröznek. Tükrözést nem akarok, mert nagyon drága, és csak altatásban végzik.


Minden tünetem a reflux felé mutat. A kérdés, hogy milyen gyógyszert, kezelést kaptok? Azoktól kérdezem, akiknek orvos diagnosztizálta.


2021. dec. 5. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tükrözést egyáltalán nem csak altatásban végzik, sőt, leginkább csak bódítanak. Állami kórházban pedig nem kerül semmibe. Enélkül nem lehet pontos diagnózist felállítani.

Általában protonpumpa gátló gyógyszert írnak fel, van egy pár, kinek mi válik be. A neten utána tudsz nézni.


Egyébként a stressz és a nem megfelelő étkezés, ami a leginkább okozható a reflux kialakulásáért.

2021. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahol voltam orvos, ott csak úgy végzik, nyilván árukapcsolás, hogy még többet fizess. Államiba esélyem nincs eljutni, mikor minden osztály átállt covid-ra. Voltam már ott, 3-4 hónapos várakozás után, nem jutottam be, esélyes, hogy tavaszig nem is fogok.
2021. dec. 5. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sógorom 2 napos kivizsgáláson volt, állami dokitól, állami kórházban.

Nem altatták tükrözéshez. 2 féle bogyót, meg valami diétás kajalistát kapott. Ha van TB-d, ingyenes.

2021. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat javíthatsz a refluxon, ha gyökeresen átalakítod az étkezésed. Rengeteg ajánlat van fenn a neten. Csak szigorúan be kell tartani őket, ami a mai világban nem egyszerű.
2021. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A proton pumpa gátló gyógyszerekkel (pld acida) nekem szívritmus zavart okozott mert gátolja a magnézium fölszívódását, mondjuk a refluxra nagyon hatásos volt megoldotta, de ezért abba kellett hagynom.


Azóta diéta (kávé, vörös bor), és szedem a renniet.


Szerintem próbáld ki a rennie, ami vény nélkül kapható és ártalmatlan (kalcium és magnézium karbonát).

Ha megszűnik, vagy javul a problémád, akkor az savtúltengés, ha nem akkor máshol kell keresni a problémát, és akkor tényleg nem lehet megúszni a tükrözést.


A rennie, és a talcid savlekötő, a proton pumpa gátlók meg savgátló gyógyszerek.

2021. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem a kutya se vizsgált, naponta szedem a quamatelt, a háziorvos felírja. Quamatel mini 10 mg-os recept nélkül is kapható, csak úgy drága. Nekem általában elég a 10 mg, ha nem, akkor 20, de ha kihagyom, már jön is az éjszakai felébredés. Emellett néha Rennie, de csak ha zsírosat, savasat vagy későn ettem. Tiltólistás a paradicsom, feketecsoki, zsír.
2021. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!