Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kirúghatnak azért mert beteg...

Kirúghatnak azért mert beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Féléve sincs, hogy van munkahelyem, ez az első hiszen májusban jártam ki az iskolát. Szeptemberben egyszer már voltam táppénzen, akkor 3 napot talán. Most viszont covid gyanúval fekszem hétvége óta, eredményem pár napon belül lesz. Úgy érzem nem igazán nézik el a betegséget, hiszen a többiek nem annyira betegesek mint én. Tartok attól hogy kis időn belül megválnak tőlem, pedig nagyon szeretek a munkámat.

2021. dec. 7. 15:29
 1/4 anonim válasza:
86%
Táppénz alatt nem rúghatnak ki, maximum utána, de egyébként a járvány miatt bármelyik másik dolgozó is kieshet a munkából karantén miatt. Ha ezt a cég nem tolerálja, jobban is jársz, ha kiszabadulsz onnan.
2021. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Más is volt már a cégnél covidos, de ő évek óta dolgozik, én meg mint friss, új dolgozó kb tőlem elvárják hogy ne legyek. Szerintem azt hiszik nincs kedvem dolgozni és hazudok. Mint említettem a munkámat nagyon szeretem, így nem örülnék ha elküldenének, most amúgy is felvétel van..
2021. dec. 7. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Papíron nem tehetik meg. De ha visszamész, még ráfoghatják, hogy poor performance. Igaz, az nekik nem túl jó, hisz kirúgni valaki azzal jár, hogy kifizetnek legalább 1 hónapot úgy, hogy nem is dolgozol. Szóval azért elég indokolt esetben cisnáljak csak. Ha morcosak is, azér tne vedd annyira magadra. Amikor ott vagy, do your best, annál többet úgysem tudsz.


Vag ymenj be most, köhögj le mindenkit és akkor mindenki beteg lesz és akkor nem haragudhatnak rád, maiért beteg vagy. Mondjuk a fertőzés terjesztéséért tuti kivágnak:D

2021. dec. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A munka törvénykönyve szerint kirúghatnak.
2021. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!