Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus tüneteim voltak...

Koronavírus tüneteim voltak így csináltattam egy tesztet itthon még hétfőn és pozitív lett.Azóta itthon vagyok jól vagyok már.Meddig kell még itthon maradnom?Háziorvosom mit fog tanácsolni és csinálni ha esetleg felhívom?

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem "esetleg" felhívod. Ha pozitív a teszted, akkor fel kell hívnod, hogy hivatalosan is lejelentsen. Van aki elfogadja az otthoni tesztet, és van aki inkább kirendeli hozzád a tesztelőket. Ennek az az oka, hogy az otthon elvégzett teszt nem számít hivatalosnak (azaz bárki bekamuzhatja).

A tünetek megjelenésétől számítva 10 napig van karantén. Ebből 3 napnak tünetmentesnek kell lennie.

2021. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Én biztos nem szólnék a háziorvosnak.. Faxom akar hivatalos karanténba lenni, hogy folyton ellenőrizgessenek...
2021. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Megkérdezhetem, mik a tüneteid?

Szerintem én is most lehetek benne, szerdán belázasodtam, azóta folyamatos a hőemelkedés-láz, köhögök, fájnak a végtagjaim.

Tesztet nem csináltattam még.

Háziorvosnak egyelőre én se szeretnék szólni.

2021. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
.Kedves utolsó!Legelső tünetem kötőhártya gyulladás volt,akkor még nem is sejtettem,hogy ez covid lehet...Kötöhártya gyulladás 1-2 nap alatt már javult.Utána pár nappal később elkezdett folyni az orrom,mint állat,tüsszögtem,köhögtem.Igazából olyan volt,mint egy erősebb nátha.a fejem majd szét robbant úgy fájt ja meg állandóan álmos voltam...Majd hirtelen elvesztettem a szaglásom meg az ízérzékelésem...Sima náthánal idáig max a szaglásom vesztettem el szóval már biztos voltam benne,hogy covid.3-4 nap alatt elmúlt minden tünetem,kivéve az íz meg a szaglás érzékelést.Pedug be sincs dugulva az orrom.Elvileg 2-3 hét mire visszaszerzem az íz,szag érzékelést legalább is azt írják neten ..A dokit tegnap felhívtam kb komplett idiótának nézett majdnem le is baszott,hogy minek hívtam fel,ha már jól vagyok. azt mondta maradjak otthon még egy darabig...Kérdezte be vagyok e oltva?Mondtam,hogy igen.Erre azt mondta akkor igazolás sem kell arról,hogy átestem a covidon....Azt furcsálom,hogy a doki nem mondta,hogy menjek be egy orvosi vizsgálatra később,hogy megvizsgáljon nem e maradt valami szövödménye a covidnak a szervezetemben.
2021. dec. 10. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Megerősítem: ha az otthoni teszted pozitív lett, azt jelezned kell a háziorvosnak. Rendel hivatalos tesztet. Ha a hivatalos gyorsteszted negatív, azt automatikusan "nem hiszik el", megcsinálják a pcr tesztet is. Ha a hivatalos gyorsteszt pozitív, akkor meg nincs miről beszélni. A fiam ovijában az óvónők lettek covidosok, beszámtak az elhárásról. Karantént a hivatalos teszt napjától számolták nekik.
2021. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Az óvónők is be vannak oltva. Ezt lefelejtettem.
2021. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Köszönöm, hogy leírtad. Basszus.. akkor nagyon esélyes, hogy ez covid :((

A láz mellett a szemem és a fejem is fáj, de ezekről még én is azt gondoltam, hogy remélhetőleg csak megfázás.

Ma már elkezdett folyni az orrom is :(

Én nem vagyok beoltva.

2021. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves 5-ös!!Így kéne,de basznak rá az orvosok.De le is írtam.
2021. dec. 11. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére tartották ezt az eljárásrendet.

Viszont ebből látszik, mekkora fejetlenség uralkodik odafent.

2021. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!