Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mért hal meg ennyi ember, aki...

Mért hal meg ennyi ember, aki lélegeztetőgépre kerül? miért? mit tegyek hogy a családtagom ne járjon így, aki gépen van altatva? mit tegyek? mit tehetek?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 21:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
53%
Beoltatjatok magatokat.
2021. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

honnan veszed hogy az oltás jó?


egyébként is nem ez a kérdés, amikor már megtörtént a baj

2021. dec. 15. 21:37
 3/35 anonim ***** válasza:
40%

Vitaminokat, immunrendszer erősítő dolgokat kap?

Vannak akik el lettek hanyagolva állirólag

2021. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozz.
2021. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
61%

Semmit, ha már gépen van, akkor 90% hogy meghal.

Gyakorlatilag semmi értelme sajnos a gépi lélegeztetésnek.

2021. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Te a világon semmit nem tudsz tenni egy lélegeztetőgépen levő emberért, hacsak nem dolgozon az intenzíven anesztesként. Miért hal meg? Mert a covid ilyen.
2021. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A lélegeztetőgép csak az utolsó utáni mentsvár. Azért teszik lélegeztőtgépre az embert, mert anélkül 100%, hogy meghalna. Így legalább "csak" 90%.


Úgyhogy sokkal többet nemigen tehetsz, mint amit 4es írt: imádkozz.


Esssssetleg nézz egy magánklinikát ahol van ECMO gép és fogadják... eelvileg az ECMO jobb mint a sima lélegeztető, de az az igazság, hogy kétlem, hogy túl sokat találnál. Egy próbát megér mindenképpen.


A jövőre való tekintettel meg... ja.. oltass. Az sem garancia semmire, de láthatod, 10% ide vagy oda, abszolút nem mindegy.

2021. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Érte már kb. semmit. Imádkozhatsz és remélheted a legjobbakat. Az ECMO gépet írták, csak abból sajnos 30-40 van az egész országban és az se biztos, hogy segít. Azért hal meg sok ember, mert a COVID már annyira tönkretette a tüdejét, hogy kb. semmi oxigént nem tud felvenni és sokszor sajnos az orvosok minden küzdelme ellenére sem kezd el gyógyulni. Ezzel te nem tudsz semmit csinálni. Nem vagy orvos, de ha az lennél is, akkor is vannak a tudománynak határai. Ha ezek után szerinted az oltás nem jó semmire, akkor talán el kellene gondolkozni, hogy ki is az agymosott birka. Végül is ragaszkodhatsz a nézeteidhez és megvárhatod amíg a következő családtag vagy éppen te kerülsz hasonló helyzetbe vagy esetleg mérlegelheted, hogy adsz -e az oltásnak esélyt, hogy megvédjen az ilyentől. Nem 100%, tudjuk. Csak nekem pl. marhára nem mindegy, hogy mennyi esélyem van a könnyű lefolyásra. Ha meg az új technológiástól félsz (ez a leggyakoribb szlogen) akkor oltasd magad Janssennel, az vektor vakcina, ami egy régen bevált technológia vagy éppen kínaival, ami meg a leghagyományosabb, bár az újabb verziók ellen állítólag kevesebbet ér.
2021. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nem lehet mit tenni (oltáson kívül). Még nem volt oltás, mikor elkaptam a covidot. Sajnos 2oldali tüdőgyulladásom volt, nagyon fulladtak (mínusz fokoknál, nyitott ablak-ajtónál). A kórházban adtak oxigént, non-invazíven (azaz csak egy maszk volt az arcomon, csövet nem dugtak le, gégemetszés sem volt). Viszont ez csak akkor ment, amikor nagyon elfáradtak az izmaim és a véroxigén-szint egy bizonyos érték alá esett (gyulladáskor a felgyülemlő folyadék miatt csökken a légzőfelület, ezt a szervezet egyre mélyebb levegővételekkel próbálná kompenzálni. Az u.n. légzési segédizmokat a bordáknál is bevonja, ám idővel egyre nehezebb és fájdalmasabb minden légvétel, valamint kevésbé hatékony). Emellé kaptam szteroidot, illetve hörgőtágító sprayt, de 2 hétig rizikós volt a dolog (pedig csak 29 éves voltam, alapbetegség nélkül). Járhattam volna rosszul, járhat bárki rosszul fiatal is, de ezt nem hiszik el, amíg nem velük történik. Életemben még olyan rosszul nem voltam, pedig azt mondhatom, én még csak az előszobájában voltam a dolgoknak, 100-as maszkkal.
2021. dec. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

#9:Ezt kellene minden fórumon kitenni, milyen borzalmas tud lenni. Persze nem 100% az oltás sem, de sokkal több esélyed van így enyhébb tünetekkel megúszni.

Kérdező:sajnos a családtagod érdekében nem tudsz mit tenni, csak ha mantrázod, hogy meggyógyul, ha meg be tudsz hozzá menni, akkor megfogod a kezét, esetleg beszélsz hozzá stb.

2021. dec. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!