Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koleszterinesek! Mekkora...

Koleszterinesek! Mekkora értékre kaptatok először gyógyszert?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon a határon vagyok, megfigyelik épp. De már 18 évesen, akkor 18-as BMI-vel is a határon voltam. Mostmár nagyon magas.


Nektek milyen értékekre írták fel először a gyógyszert?



2021. dec. 20. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint 6 mmol felett kaptam gyógyszert (60 éven túl voltam már).
2021. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én már lassan 6 éve efelett járok, sőt, mostmár a 7-est is elérte.

2021. dec. 20. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Én 7 feletti értékre sem kaptam. Egy neurológus mondta, hogy ne aggódjak, gyógyszer lobbi, inkább levitték az értéket csak fogyjon a gyógyszer.
2021. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
4,9 mmol/l LDL koleszterin érték felett mindenikek javasolt magas intenzitású statinkezelés. Ha valakinek érrendszeri rizikófaktorai is vannak (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, vesebetegség), vagy már van érbetegsége, akkor ez az érték alacsonyabb.
2021. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ehhez az értékhez is nagyon közel vagyok. Egyébként ugyanezt mondták az orvosaim is. :) Itt most mások tapasztalatára vagyok kíváncsi, nomeg arra, más orvos vajon mit mond.
2021. dec. 20. 19:34
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
67%
Nem gyógyszert kell rá szedni, hanem zsírral főzni. A koleszterin az epével együtt ürül, az epe meg csak a zsírtól indul meg. Olajat nem egészen 50 éve eszünk, az évmilliók üllőin kovácsolódott vater papillánk meg nem tud mit kezdeni egy néhány évtizedes divatirányzattal.
2021. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 - jól hangzik, de kár, hogy nem igaz:


[link]

2021. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!