Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan csodaszer ami...

Létezik olyan csodaszer ami még a nátha kezdeti fázisában megszüntethető?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon fájt a torkom. Nálam ez a nátha előjele. Még ma is csak fáj, de érzem h ez nátha lesz. Most így ünnepek alatt h a rokononok jönnek mennek nem akarok betegen ágyban feküdni míg a többiek jól érzik magukat. Van bármilyem házi gyógymód vagy gyógyszer ami akár vissza fordíthatja a dolgot?


Nagydózisu C és D vitamint be vettem, kamilla teát iszok most sokat és mellé sima vizet. Ma főzök egy kis húslevest is. Plusz este vettem be egy aspirint és egy neocitrant.


2021. dec. 21. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Méz.Citrom, fekete tea langyosan.Szopogatós gyógyszer jó a torokra.Ne menj közösségbe, mert lehet ez komolyabb is.Teszt telefonon kérni ha van hőemelkedés.
2021. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Aspirint ne vegéyl be, ha nincs lázad. És szerintem neocitrant sem érdemes simán torokfájásra. Ezek láz és fájdalomcsillapítók. Lázat akkor kell csillapítani, ha van, és tarthatatlan. Egyéb esetben érdemes a lázat eltűrni, mert segít a betegség elleni küzdelemben. A fájdalomcsillapító meg csak az érzést fedi el, nem gyógyít semmit.


A nátha ugye vírus, szóval azon kívül, hogy támogatod a szervezetedet, nem sokat tudsz tenni. A C és D vitamin jó dolgok erre.:)


Én torokfájásra ágyúval szoktam lőni:

1. reszelt gyömbért leforrázom 1-2 deci vízzel, megvárom míg iható forróságúra hül és úgy iszom. Kimarja az életet is, de durv ajó hatással vna a gyulladó torokra.


2. Egy fél gerezd fokhagyma és egy kanál méz. Nyersen, összerágva. A fokhagyma másik felét meg fél nappal később. Undorító, de ez is elég hatékony vámpírok, házasélet és torokgyulladás ellen:D

2021. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen kapható volt a Chinacisal tabletta, ami szó szerint csodaszer volt (kinin, Kalmopyrin és C vitamin kombó), de eltűnt a patikákból. Az internet szerint még létezik, végig kell telefonálni egy csomó patikát, hátha valamelyikben van. De ha nincs, torokfájásra Kamopyrin mindig hat. Érdemes lenne vendégség előtt legalább egy covid gyorstesztet csinálni.
2021. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az aspirin nemcsak láz- és fájdalomcsillapító, hanem gyulladásgátló is, tehát gyógyít, 2-es. És nem történik semmi károsodás, ha csillapítja vele a nemlétező lázát.
2021. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!