Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan értelmezzem a gyorstesz...

Hogyan értelmezzem a gyorsteszt eredményét?

Figyelt kérdés
Csináltam a mai napon egy “szájbanyúlós”, gyógyszertári COVID gyorstesztet. A kontroll csík abszolút megjelent, ami önmagában negatív eredményre utalna, viszont nagyon-nagyon halványan a T mellett is megjelent egy csík. Képen abszolút nem látszik, szabad szemmel is alig, édesanyámnak szemüveget kellett húzni, hogy lássa, miről beszélek. Fogalmam sincs, ilyenkor mi lenne a teendő. Elképzelhető, hogy csak véletlenül több oldat került felhasználásra mint amennyi alapból kellet volna?

2021. dec. 24. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Hát én megismételném esetleg másnap ha van még teszted. Elvileg a csík ereje nem számít, de ha alig látható az határeset.
2021. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy bármennyire is halvány a második csík, az pozitív eredménynek számít. Viszont ebben az esetben én egy-két nap múlva megismételném a tesztet, esetleg egy olyannal, aminél orrból veszel mintát.
2021. dec. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt kihagytam, hogy semmi tünetem nincs, a tesztet is csak karácsony előtti elővigyázatosságból vettem, és amúgy és 3x be vagyok oltva. Azt a tájékoztatóban is olvastam, hogy a halvány csík is pozitív, de ez tényleg olyan halvány volt, hogy percekig néztem, hogy akkor ez ott van-e vagy sem, elsőre akikkel együttélek, mind azt mondták, hogy negatív. Aki kevésbé paranoiás, biztos ki is dobná, hogy ez negatív.
2021. dec. 24. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztosra akarsz menni, vagy beéred az alaptalan megnyugtatással is?


Ha megnyugtatásra vágysz, akkor tekintsd negatívnak, hiszen alig látszik.


Ha biztosra akarsz menni, akkor jobb, ha tudod, hogy a gyorstesztek nem 100% megbízhatóak még akkor sem, ha egyértelműnek tűnik, amit mutatnak. Neked nem egyértelmű, amit mutat, tehát pozitívnak kell tekinteni, amíg egy másik negatív tesztet nem produkálsz - legalább gyors teszttel, de inkább PCR-t.


Az, hogy oltva vagy és nincs tüneted nem jelenti, hogy nem kaptad el. Az oltást pont azért kaptad, hogy a szervezet meg tudjon küzdeni a fertőzéssel minél kevesebb tünet mellett. Viszont az oltás ellenére is ugyanúgy fertőző képes vagy és akikkel találkozol, azokat meg tudod fertőzni, ők meg nem biztos, hogy tünet nélkül átvészelik.

Ezért célszerű tünetmentesen is távolságot tartani, fertőtleníteni, maszkot hordani és egyéb elővigyázatosságra odafigyelni.


Ha egy teszt kimutatta, hogy pozitív vagy, akkor még kevésbé ajánlott esélyt adni mások megfertőzésére. Ezért célszerű karanténba vonulni, nem találkozni senkivel, vagy ha ez nem megoldható, mert együtt éltek, akkor legalább nagyobb távolságot tartani, gyakrabban, alaposabban fertőtleníteni, gyakran szellőztetni, gyakrabban mosni a ruhákat, gyakrabban cserélni a maszkokat, stb.


Ha megteheted, hogy egy inkább 2 hétig nem mész sehova, nem találkozol senkivel, akkor egyszerűbb lehet 2 hétig bezárkózni és aztán tesztelni, hogy negatív vagy-e.

Ha nem tudsz otthonról dolgozni, hiányozna az anyagi kiesés, vagy nem megoldható, akkor akár máris érdemes lehet új tesztet csinálni, hogy egyértelműbben kiderüljön, hogy pozitív, vagy negatív vagy...

2022. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!