Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mégis hova fordulhatnék még...

Mégis hova fordulhatnék még ezzel?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve küzdök folyamatos fáradtsággal (nem fáradékonyság, nagyon gyenge vagyok egész nap, bármennyit is pihenjek), illetve az egész testre kiterjedő izomfájdalommal. Ezt úgy értsétek, hogy rágáskor, nevetéskor fájnak az arcizmaim, ha süt a nap és hunyorítok, fájnak az arcizmaim, a vállamat alig bírom vállmagasságba felemelni, mert már remegnek az izmaim, mégsem tudja senki, hogy mi bajom van.

Kaptam egy Sjögren-szindróma diagnózist régen (Schirmer-teszttel és nyálteszttel alátámasztva), illetve egy myasthenia gravist is, de utóbbit már elvetették, mondván a vérvétel nem támasztja alá és a szteroidkezelés sem vált be.


Ami állandóan, minden terhelés nélkül is fáj, az a nyakam és a vállam. A többi létező összes izmom mozgásra (pl sétánál a bokámnál fáj borzalmasan, fésülködésnél a vállam, ülésnél a farcsontomnál). Ha sokáig állok, le kell feküdnöm, mert olyannyira elkezd feszülni a lapockám alatt a hátizmom, hogy majdnem begörcsöl.


Röntgeneket negatívak, CT-k és MRI-k negatívak, HIV stb kizárva. Mivel még csak 30 éves vagyok, legtöbbször csak legyintenek, hogy ilyen fiatalon úgysem lehet komoly bajom, miközben már lassan enni és dolgozni sem vagyok képes, és teljesen rámegy a kedvemre is ez az egész.

Mégis hova fordulhatnék? Reumatológia? Neurológia? Valami génbetegség iránya? SEGÍTSETEK! :(



2022. jan. 1. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyedet nézetted (vérvétel,ultrahang)?
2022. jan. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen teher nyomja a válladat? Mi vagy ki az, ami/aki miatt nem érzed magad szabadnak? Milyen dolgokat vállalsz el, amiket nem akarsz?
2022. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem nyomja teher a vállamat, nem depressziós vagyok és a lelki bajaim miatt fáj mindenem 10+ éve...


Pajzsmirigyem nézték, kétszer magas volt a TSH-m, de aztán a bővebb vizsgálat (ultrahang stb) negatív lett.

2022. jan. 3. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokat ülsz a számítógép előtt, és nem egyenes háttal.
2022. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, már több, mint 10 éve küzdök ezzel, és akkor még nem is volt számítógépem, fiatal felnőtt voltam... nem "fájdogál" a nyakam és a többi, hanem elviselhetetlenül fáj és görcsöl. A gép előtt üléstől még tudnék sétálni a lépcsőn, fel tudnám emelni a kezem és tudnék rágni...
2022. jan. 5. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Senior Séfet keresd meg ezen az oldalon.
2022. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Emg? Biopsziád nem volt? Neurológus nem látott?
2022. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!