Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdődő leukémia?

Kezdődő leukémia?

Figyelt kérdés

Szép napot! Tegnap kaptam meg az általános vérkép leletemet, amivel a hematologiara küldtek. Hétfőre kaptam időpontot addig szívesen fogadnam hozzáértő emberek valszat, hogy "feleslegesen" ne stresszeljem magam mert sajnos az orvos elejtett egy olyan mondatot, hogy kezdődő leukémia is lehet.

Fehérversejt 19,54 G/L

Neutrophyl 93%

Lymphocyta 5%

Neutrophyl abszsejtts: 18,1 G/L

Lymphocyta absz. Sejt: 1.0 G/L

Hematokrit 0.47 L/L

ALAT/GPT 45 U/L

Gamma - GT 58 U/L

Ezek vannak csillaggal jelölve. Koszonom a segítséget előre is



2022. jan. 7. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A laborleletek csak a referencia-értékekkel együtt értelmezhetőek pontosan. De ha eltérés van, akkor az a leleten csillagokkal jelölve látható.
2022. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fehérversejt 4.00-10.00 helyett 19,54 G/L

Neutrophyl 50-70 helyett 93%

Lymphocyta 24-40 helyett 5%

Neutrophyl abszsejtts: 2.2-7.9 helyett 18,1 G/L

Lymphocyta absz. Sejt: 1.1-4.5 helyett 1.0 G/L

Hematokrit 0.35-0.45 helyett 0.47 L/L

ALAT/GPT: < 34 helyett 45 U/L

Gamma - GT: 7-32 helyett 58 U/L

2022. jan. 7. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, hogy itt próbáljak diagnosztizálni, de ne gondoljunk a legrosszabbra, a labor-eltéréseket okozhatja pl. valamilyen fertőzés, de bizonyos gyógyszerek is megbillenthetik a Neutrophyl-Lymhocyta egyensúlyt.

A máj értékek (GPT-GGT) miatt ne aggódj, ott minimális az eltérés.

Ha mégis felmerül a leukémia diagnózisa, akkor sem szabad késégbeesni, annak is van enyhébb változata, amivel simán együtt lehet élni.

Majd írj, mit mondott az orvos, ha voltál a hematológián.

2022. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nyugtalanít, amit az orvos mondott, de tényleg nem szabad egyből valami komoly diagnózisra gondolni.


Nagyon sok különböző oka lehet ezeknek ezeknek eltéréseknek a labor értékeidben.


Ha valaki nemrég esett át egy fertőzésen, vagy van valami jelenleg zajló tünetmentes (pl. bakteriális) fertőzése, az is simán megemelheti ennyire a fehérvérsejt számot.


Csak hogy írjak neked valami konkrét példát, ezek az eredmények egy olyan, klinikai vizsgálatban résztvevő páciensük értékei, akinek (még tavasszal) 21 nappal ezelőtt a vérvétel előtt lettek közepesen súlyos Covid-os tünetei és pozitív PCR tesztje.


Amikor ezek az eredmények születtek 3 héttel később, már teljesen tünetmentes, gyógyult volt, de még ennyivel magasabb volt a fehérvérsejt száma:


(másolom az angol nyelvű leletet, de érteni fogod:)


White Cell Count 14.2 x10E9/L ( 4.0 - 10.7 )


Neutrophils (%) 90


Leukémia esetén a kóros csontvelői sejtek felhalmozódása miatt alacsonyabb az egészséges vörösvértestek száma (emiatt vérszegénység alakul ki) és a vérlemezkék száma is csökkent. Nem specifikus eltérésként lehet magas az LDH érték, a CRP és esetleg a vérsüllyedés is.


Ha neked ezek az értékek nem csillagozva szerepeltek, akkor a normál tartományban vannak.


Ahogy az előző hozzászóló is már írta, a májfunkciós értékek tekintetében ez gyakorlatilag minimális eltérésnek számít,


Volt egyébként valami panaszod, vagy eltérés korábbi laborértékekben, ami miatt most vérvételen voltál?

2022. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű "allergiával" kezdődött, soha életemben a 26 év alatt semmire nem voltam allergiás, csalankiutesekkel kezdődött, rá másfél hétre kaptam egy allergiás sokkot az egész arcom, kezem fel volt dagadva, arra kaptam két gyógyszert (lordestin, suprastin) ezek szedése mellett is folyamatosan előjöttek a foltok, és újra bedagadt az arcom és akkor lettem el küldve vervetelre illetve medrol szteroidot írtak fel, hogy szedjem. Amikor visszavittem a labor leleteket a bőrgyógyász közölte, hogy ő ezzel tovabb küld a hematologiara, és jelenleg itt tartok, de kiuteseim már nincsenek 😁🙋🏽‍♀️
2022. jan. 7. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni, de majd írj, hogy mi a helyzet. Reméljük nincsen nagy baj.
2022. jan. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van valami fejlemény?
2022. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy?
2022. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Élsz még?
2023. aug. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!