Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pár hete néha duzzad a nyelvem...

Pár hete néha duzzad a nyelvem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Más tünetem nincs. A nyelvem megduzzad, a fogak nyoma látszik rajta. Színe normális.

Egy-két óra alatt elmúlik.

A háziorvos szerint figyeljem a vérnyomásom, az étkezést.

De ha ételallergia lenne, akkor nem lenne más tünet is? (fulladás, viszketés, hasmenés, mit tudom én)

Mire figyeljek?



2022. jan. 8. 14:26
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Allergia lehet, nem biztos, hogy van más tünet, ha korai és nemrég van ez. Sok minden oka lehet, azt figyeld, hogy mikor megduzzad előtte mit ettél, ittál, stb. Esetleg dohányzol-e, szívsz-e elektromos cigit, hevítőt használsz-e, ilyesmi.
2022. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem iszom, nem dohányzom. Nagyjából egészségesen élek.

Ma tejfölös túró (magában) reggeli után jött ki egy-két órával. Ha tejes allergia lenne, más tünet is jelentkezne, nem?

Kellemetlen a gondolat, hogy ez a duzzanat esetleg elindulhat lefelé is.

2022. jan. 8. 15:27
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha ez rendeződik utána pár óra alatt és nem rosszabbodik, hanem folyamatosan javul, akkor az valamilyen ételre lehet allergia. Nem minden esetben okoz nagyobb panaszt.

Érdemes figyelembe venni a nyelvgyulladás lehetőségét is, a tüneteket okozhatja égési vagy mechanikus sérülés, irritáció (alkohol, nikotin, erős fűszerek), vashiányos vérszegénység, B-vitamin hiány, cukorbetegség, reflux, autoimmun betegség vagy szifilisz. Figyelgetni kell, hogy ez milyen gyakran fordul elő.

2022. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keresztallergia is lehet.

Írj fel mindent amit egy nap eszel (zöldségeket, gyümölcsöket is).

Én a parlagfűre vagyok elég csúnyán allergiás, vannak olyan zöldségek és gyümölcsök, aminek a nyers fogyasztása keresztallergiát vált ki szezonon kívül is.

Amig ezt nem tudtam, elég gyakran duzzadtak meg az ajkaim, és a szemhéjam is, és volt hogy bucira dagadt fejjel a sürgősségin kötöttem ki (jópár éve decemberben, tehát pollen szezonon kívül).

Allergológiai vizsgálat mindenképp javasolt, addig próbáld ki a Cetirizint.

2022. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget és a tippeket
2022. jan. 8. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!