Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a szédülést ?...

Mi okozhatja a szédülést ? Bárkinek volt már hasonló?

Figyelt kérdés
Végső elkeseredés miatt írok ide (hátha van sorstársam). Másfél éve szédülök lassan. Azt érzem, hogy rángatnak ide-oda. Tehát én mozgok a környezetemhez képest, de nem elájulni akarok. Voltam több neurológusnál csináltam MRI koponya (kontrasztanyaggal és nélküle) mindkettő negatív lett. Akkor erősödik ha megtámasztom a fejem a tarkómnál, lent ahol a nyakam találkozik a koponya aljával. Olyan mintha állandóan feszes lenne ott valami, és kihatna a bal kezemre, vagyis inkább a lapockának a mozgatására. Gyakran érzek fájdalommentes lüktetést is ott a nyakam felső részében. Nem tudom már mit csináljak, vagy hova kellene ezzel mennem, mert már hülyének néznek, mindenütt.

#szédülés #egyensúlyprobléma
2022. jan. 11. 11:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah és azt elfelejtettem leírni, hogy van egy kis kettős látásom is. Vagyis nem teljesen, digitális eszközökön a betűk alatt kirajzolódik egy fél kép.
2022. jan. 11. 11:48
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ful csenges, zugas? Ha van akkor meniere.
2022. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Ideg becsípődés? Nem tudom csak találgatok. Egy ismerősömnek volt ilyen. Egy csontkovács kiszedte neki. Orvosok lesarlatánozták, de a szédülés az elmúlt.


Nekem gyógyszerek, tartós antibiás kezelés okozta. Fél évig szédültem. Lökdöstek mindenhova, majd egy patikus az asztalra csapott hogy antibiát szedetnek velem fél éve és egy orvosnak se esik le hogy ez egy tankönyvi eset. Persze a vérképem se volt jó, meg félre kalapált a szívem is. Patikus nő gyógyított meg.


Más orvoshoz mennék a helyedben. Több szem többet lát alapon.

2022. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Voltam 3 neurológusnál. És egy otoneurológusnál. Az otos csak annyit mondott, hogy a bal szemem és a fejem mozgása között van kis eltérés, de a normál határban benne vagyok.

Néha cseng a fülem, de tényleg ritkán. Inkább ez a kurcsa lüktetés zavar a fejemben, illetve a kettős látás. Meg ez az érzés, hogy olyan mintha megfeszülne a nyakam ha hátrahúzom a fejem. A szédüléshez már kezdek hozzászokni.

2022. jan. 11. 12:10
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg azt vettem még észre hogy ha mozgatom a nyakam előre hátra akkor remeg.
2022. jan. 11. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyaki gerinc probléma is okozhatja.
2022. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Egy szemészt és egy reumatológust is keress fel, ha még nem voltál náluk. Több szemészeti és reumatológiai betegség/állapot is okozhat szédülést és kettős látást. A hármas válaszolóval egyetértek, idegbecsípődés is okozhatja, ezért a végén egy gyógymasszőrt is felkereshetnél (de előtte mindenképp szemészet és reumatológia).
2022. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak már teljesen el vagyok keseredve és úgy érzem nincs megoldás az állapotomra, tökre teszi az egész életem.
2022. jan. 11. 12:23
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne kenődj el. Elhiszem hogy rossz. Nekem is nehéz volt míg véletlen sodorta elém a megoldást. Ne ad fel ha néha lelkileg magad alatt is vagy.


Az vicces hogy itt kell ötleteljünk de az orvosoknak nem jut eszébe a szemészet. Pedig rengeteg mindent meg lehet ott találni.

Egy családi tragédia kapcsán tudtuk meg hogy a szemben ennek már jóval előtte jelei voltak és valószínűleg meg lehetett volna előzni ha elmegy szemészetre, de csak pattogott a különböző doktorok között és senki nem érezte feladatának hogy szóljon hogy egy szemészet sok mindent meg tud állapítani vagy kizárni és teljesen fájdalommentes illetve gyors.


Úgy hogy ez egy jó ötlet.

2022. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Nyaki sérvre tippelnék,ilyen irányba próbálkoznék.
2022. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!