Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kell a gyógyszereket...

Miért kell a gyógyszereket "éhgyomorra" bevenni?!

Figyelt kérdés

Éhgyomorra kell egyáltalán?


Nem vagyok valami nagy gyógyszerfogyasztó, 40 múltam és egész eddig semmi bajom nem volt soha, még kórházba is csak a születésemkor voltam utoljára. Most azonban - persze, hogy az ünnepek alatt - elkezdett fájni a fogam. Mikor kezdett elviselhetetlenné válni, bevettem egy fájdalomcsillapítót (Panadol Rapid Extra) ami tulajdonképpen pár másodperc alatt megszüntette teljesen a fájdalmat.


Na, ez azóta többé nem sikerült. A legszebb, hogy a leírásban mindössze annyi áll, hogy "bő vízzel" kell bevenni. Éhgyomorra, nem éhgyomorra?! - erről semmi. Már kínomba azzal kísérletezek -míg le tudok jutni az orvosig a munkámtól - hogy mikor kezd egy kicsit hatni legalább, de se úgy nincs semmi hatás, ha éhgyomorra veszem be, se úgy, ha evés után, de olyan se, amikor evés közben.


Mit csinálok rosszul?!

Az ilyen fájdalomcsillapítókat tulajdonképpen, hogy kell szedni?!

Elsőre miért hatott és azóta miért nem?! (Egy kicsit se...)


Köszönöm a válaszokat.



2022. jan. 11. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Étkezés előtt vagy étkezés után.

A gyomornak nem tesznek jót a gyógyszerek, ezért vagy előtte vagy utána (általában utána) kell bevenni.

Ez a hatást nem nagyon befolyásolja.


És ajánlom a Flector rapid gyógyszert , nekem abból fél tasakkal bőven elég volt és teljesen megszabadított 4-5 órára a kíntól.

(Műtét után)

Nagyon erős,nagyon gyors , szóval csak receptre kapható!

2022. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt a Panadol fő hatóanyaga a paracetamol, az pedig fájdalomcsillapításra nem a leghatásosabb.

Másrészt ha még az ünnepek alatt fájni kezdett, akkor esélyes, hogy megindult a gyulladás folyamata, azt pedig fájdalomcsillapítóval nem tudod kezelni. Minél előbb orvoshoz kéne menned, ne húzd tovább. Így is túl sokat vártál.

2022. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

2

Angliában mindenre is paracetamolt szednek, ne beszélj hülyeséget.

2022. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.

Magyarországon meg úgy nyelik az antibiotikumot mint kacsa a nokedlit. De ennek semmi köze a kérdéshez.

Ha Angliában azt szedik, akkor biztos az a tuti, mert mint tudjuk ANGLIÁBAN még a sz@r is csoki...

Mondjuk azért vethetnél egy pillantást az alábbi listára, hogy a fájdalomcsillapító szerek között hol foglal helyet a paracetamol...

[link]

2022. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogy evés után vagy előtt veszed be mindenképpen hatnia kell.

Lehet, hogy már annyira fáj, hogy kevés neked a hatóanyaga, plusz ez csak fájdalomcsillapító és nem gyulladáscsökkentő, a fogad viszont valószínűleg begyulladt ezért fáj.

Menj orvoshoz!

2022. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

4

Tökmindegy hol vagy, a fájdalom az fájdalom. Az ember csillapítani akarja. Ha nem működne, nem szednék.


Egyébként nem, a szar nem csoki, de kb mindenben Mo.előtt járnak.

Lenne mit tanulni tőlük

2022. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!