Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez tipikus megfázás, igaz?...

Ez tipikus megfázás, igaz? Nem covid gyanús?

Figyelt kérdés

Tüneteim: orrfolyás(átlátszó, vízszerű), orrdugulás, 37 körüli testhőmérséklet, erős izzadás délután, álmosság, fáradtság plusz fejben teltségérzet. Tüsszögés volt 2 napig szinte folyamatosan, de ma, harmadik nap már csak 2-3x tüsszögtem.

Menstruációm is pont megjött, ami gondolom hozzátesz a fáradtsághoz és álmossághoz/gyengeséghez, plusz ilyenkor jobban szoktam izzadni is.

Torkom néha furcsán csiklandoz, de nem fáj, nem kapar, nem köhögök. Ha belevilágítok a torkomba, nem látok nagy változást, maximum duzzadtabb mint szokott lenni. Hangom tipikus orrhang, de nem ment el.

Múlt hét kedden találkoztam egyik munkatársammal, aki pozitív lett pár nap múlva, de neki magas láz, köhögés, torokfájása van. Nekem ez a megfázás hétfőn kezdődött orrfolyással, kedden már bedugult az orrom és aludtam szinte egész nap, szerdán dolgoztam, ami pokol volt (folyamat folyt az orrom, tüsszögtem, delután teljes lefőttem és hát egész nap álltam 10óráztam és max 20 fok van az üzletben...szóval nem volt valami jó ötlet így menni dolgozni).

Mára szabadságot adott a főnök, vasárnap kell legközelebb dolgoznom. Holnap beszéljek orvossal, teszteltessek vagy ki mit tanácsol?



2022. jan. 13. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én onnan tudtam hogy covid lehet, hogy hullámokban levert a víz, de annyira hogy átázott a pólóm (novemberben), es nagyon gyenge voltam. Maga a nátha gyengébb volt mint szokott. Es 3 napig nem éreztem szagokat. De még csak hőemelkedésem se volt, torkom se fájt.
2022. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak egy teszt tudná megmutatni. Jó eséllyel - mivel kontakt vagy - covid.
2022. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezekkel a tunetekkel voltam covidos, tehat teszt nelkul nem lehet tudni, de lehet megfazas is, persze.

Mondjuk nekem a betegseg 4. napjan rosszabbodott a dolog, 3 napig csak fekudni tudtam, de aztan meggyogyultam.

Eleg felelotlenseg volt toled betegen bemenni, legalabb egy gyors tesztet csinalhattal volna (nekem az pozitiv lett 30 masodpercen belul es nem voltak eros tuneteim kezdetben ugye).

2022. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem szabad beoltatni magát senkinek se!!

Helyette sok gyümölcsöt és zöldséget kell enni!!

2022. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Es ez hogy jon ide 4-es? Annyira unalmasok vagytok mar! Mi kozotok van ahhoz, hogy en mit csinalok? En leszarom, ha nem oltatod be magad, de elvarom, hogy nekem se szoljon be senki az oltas miatt. Ez az en dontesem, az meg a te dontesed, le lehet szakadni a temarol vegre.
2022. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És melyik gyorsteszt mutatná ki, hogy covidos vagyok-e? Olyanokat találok, amik csak a tünetek jelentkezése után 10+napokkal mutat eredményt. Vagy hívjam inkább az orvost ha jobban is leszek holnap? A főnök nagyon nem szeretné ha karanténba kerülnék, főleg így, hogy egy másik munkatárs is abban van... Még csak próbaidőben vagyok, nem fog ezért kirúgni, igaz?
2022. jan. 13. 20:42
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tom, siman kertem egyet a patikaban, orrba kellett bedugni a palcikat. Van olyan is, ami nyalmintas, de tokmindegy szerintem.

Az elso tunetek utan masnap csinaltam a tesztet, ami ugye pozitiv lett.

Hivhatod persze az orvost is, hatha elkuld tesztre, de nalunk mar nem foglalkoznak ilyesmivel, annyit mond csak, hogy maradjak otthon, ha rosszul vagyok,de nem kuld tesztre :D

Vagy a legbiztosabb nyilvan a pcr teszt, csak ha orvos nem “utal” be, akkor annak eleg huzos az ara.

Az oke, hogy a fonok nem akarja a karantent, de jobb az ugy, hogy bemesz es szetfertozol mindenkit? Komolyan mondom, nem normalis.

2022. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A covidos vagy és bemész dolgozni, akkor azokat is megfertőzöd akik még nem kapták el, egy héten belül pedig mindenki megy betegszabira. Szerintem ennek kevésbé örülnének.
2022. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ma készítettem egy gyorstesztet, negatív lett. Ma már nincs hőemelkedésem, jobban vagyok kissé, bár nem az igazi még... (Orrfolyás, orrdugulás még van, de türhető már, pár óránként hapcizok egyet, de aktívabb vagyok, jobb a közérzetem.)
2022. jan. 14. 16:41
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem sima, mezei torokfájásnak tűnt, csak kaptam külföldről 20db covid tesztet hetekkel ezelőtt, ezért lecsekkoltam és pozitív. Másnap elmentem PCR-ra és az is pozitív lett. Azóta eltelt egy hét, néha köhögök, de más bajom nincs. Lázam nem volt.

Az a "baj", hogy ezek tök általános tünetek és nem fognak az emberek 4-6ezer forintokért teszteket venni, hogy kiderüljön, hogy covidos-e vagy sem. Illetve másik oldalról megközelítve, ha valóban ennyi az egész, akkor kérdés, hogy érdemes-e ezen feszülni? Szerény véleményem szerint igen, mert én 3x oltva vagyok és lehet, hogyha nem lennék, akkor nem úsztam volna meg ennyivel. Ez sosem fog kiderülni. Ergo én mások védelme érdekében mindenki helyében otthon maradnék a legtriviálisabb szaros random náthával is.

2022. jan. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!