Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kell ezt értelmezni,...

Hogyan kell ezt értelmezni, MR lelet natív: Az extracerebralis liquortér frontoparietalisan jelzetten tágabb. A supratentorialis fehérállomány területén egy-egy axiális síkban 2 mm kiterjedésű magas T2 - FLAIR eltérés látható. ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 10:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vélemény részben áll:

Egy-egy aspecifikus supratentorialis fehérállományi

Mérsékelt fokú fronto-parietalis külső liquortér tágulat.

2022. jan. 17. 10:05
 2/13 Pervol22 ***** válasza:
Én sajnos nem értek hozzá, de szerintem valami nem jó.
2022. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen tünetekkel kérted a vizsgálatot?
2022. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de tanultam bioszt. Extracerebrális - agyon kívüli a liquortér az az agykamrát jelenti. Frontoparietális: van a homloklebeny és a fali lebeny, ezek találkozásánál van az a rész ahol az agykamratágulat van, és ahogy írják, mérsékelt fokú.
2022. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam. A liquortér az az agyvíz helye, nem agykamratágulat a probléma, csak az a rész, ahol megjelölték, ott 2mm-rel tágabb az agyvíz tere, mint kéne.
2022. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: semmiképpen sem utal jóra ez az elváltozás, bármilyen neurodegeneratív probléma következménye lehet, ami fehérállomány zsugorodással jár.
2022. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem a daganat 2mm? Úgy értettem. Ez rák lehet? Köszönöm a segítséget
2022. jan. 17. 10:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismét előző vagyok, bocsánat, hogy nem voltam elég konkrét, de általában demenciára utal egy ilyen eltérés. Nem tudom hány éves a beteg és hogy kiről van szó, de idős korban ez a jelenség normatív már.
2022. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Fejfájás a tünet folyamatosan.

Fiatal.

2022. jan. 17. 10:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Most hogy mondod... nem minden 2mm-es eltérés jelez daganatot, lehet más is, de ennyire nem értek hozzá sajnos.
2022. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!