Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a mellkasom,mitől lehet?

Fáj a mellkasom,mitől lehet?

Figyelt kérdés
December elején covidos lettem,kaptam favipiravirt amit szednem kellett. Covid alatt nem volt mellkasi fájdalmam.Amikor negatív lett a tesztem akkor rá 1 hétre elkezdett fájni a mellkasom (Hirtelen kezd el fájni és hirtelen múlik el,erőteljesen fáj nyómó és szúró érzéssel, ha fekszek nem fáj vagy ha ülök,nyomás hatására fájni kezd). Voltam sürgősségin akkor vért vettek,EKG-t csináltak,légzést néztek, nem mondtak semmi érdemleges információt. Most mit csináljak?Kihez forduljak? Valakinél volt már hasonló?(Egyébként szagokat még mindig nem érzek)

2022. jan. 20. 21:51
 1/4 anonim válasza:
100%
Anyukámnak is ez volt. Ez idő, amíg elmúlik. Ha nem találtak semmit a vizsgálatok során, nyugodj még és várj. Az ízek is vissza fognak jönni, csak lehet nem minden ugyan úgy.
2022. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oltottaknál megesik, de ne aggódj, azt jelenti, működik!
2022. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mellkasi fájdalom nagyon sok esetben jelentkezhet. Csak néhányat említsünk meg: ízületi problémák (tartós fekvés, rossz testtartás, gyulladás), reflux (hátba, szegycsontba kisugárzó hirtelen éles fájdalom), stressz (visszatérő rapid mellkas vagy hát fájdalom- szorongásnál (lehet az egy akut egészségszorongás pl.a coviddal összefüggően) általában bal lapocka alatti fájdalom-, gyomor/máj panaszok (bordaív fájdalom), izomsérülések/rándulások (borda, szegycsont, hát fájdalom), allergia, ptx (hamar kiszűrik, kis légzsákok a tüdőben-köhögés, traumás sérülés, edzésből fakadó megterhelés is kiválthatja), bronchitis (lerakódott váladék), mellhártyagyulladás (több típusa van, ilyenkor szinte hallani/érezni ahogy a lebenyek összedörzsölődnek), angina pectoris (szív tájéki hirtelen jelentkező, mellkasi szorítással együttjáró ártalmatlan tünet, vérnyomásingadozás stb.. Ha EKG és az oxigén szat jó, akkor ártalmatlan izomrándulás is okozhatja- ami tud makacs lenni és sokszor lassan múlik ráadásul.Gondolom meghallgatták a tüdődet is-és normál sejtes légzést állapítottak meg. Ebben az esetben egy kicsit érdemes nyújtani és relaxálni- ha letapadt váladékra gyanakszol, akkor salvus vizes öblögetés vagy gyógynövényes teafű keverék (arős virus és bakteriocid hatással) alkalmazása semmiképpen sem ártalmas. Érdemes köhögés tréninggel is felszabadítani az esetleg váladékot: egyenes háttal 3-4 nem erőltetett mélylégzés (3-5mp benntartással), majd utána 1-2 erőteljes köhintés (ha van váladék akkor sokszor automatikus inger is jelentkezik) -ezután 15 perc hasonfekvés, majd felülve újra köhögés (segít kipréselni a hörgőkből a gennyet ha van) Ha a tünetek nem múlnak, esetleg köhögéskor súlyosbodnak: házidoki, és egy rtg. Dokik tudják mit csinálnak-covid ide vagy oda:)!
2022. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
1es nekem is ugyan ez a bajom. Nekem december elején kezdődött beteg lettem nagyon utánna jött a mellkhasi fájdalom. Szúró bele bele nyíllal a fájdalom. Voltam ekg, sürgősségiin vérvétel,magán kardiológia, szivutrahang, 24 órás egk (holter) mellkhas rtgen minden negatív lett. A fájdalom maradt sajnos. Ja és a pulzusom is ilyenkor 100felett van. 2. Válasz adó neked anyukádnak meddig tartott? Mert ez nagyon zavaró másfél hónapja tart.
2022. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!