Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már egy jó ideje nyelési...

Már egy jó ideje nyelési nehézségel küzdök. Semmilyen szilárd ételt nem tudok lenyelni,mintha valami megakadályozná.Az elején próbálkoztam,viszont iszonyatosan fájt a rágás és az állkapcsom is.Csak pépes megy le mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos?
2022. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nade hogy nem mentél el már jó ideje orvoshoz? Amit leírsz, az nekem ellentmondó: a nyelés és a rágás nem ugyanaz. Szájban lévő dolgokhoz nyilván fogorvos-szájsebész kell, a nyelészavar lehet neurológiai, és miután végigjártad a szakorvosokat, ideértve a gégészt és a pajzsmirigy ultrahangot negatív eredménnyel, utána jöhet a klinikai szakpszichológus. De ha tudod magadról, hogy szorongó vagy, akkor nagy esélye van ez utóbbinak. Ne halogasd, ez nem maradhat kivizsgálatlanul!
2022. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több oka lehet, akár kiboltosulas, ez egy zsák amibe ételmaradék lehet, de ha stresszes vagy, akkor az izom görcsbe is lehet. Elsősorban full-orr gégészetre mehetnél, kérj időpontot és beutalót, ne halogasd!

Hallottál már arról, hogy a Biblia ígérete szerint nemsokára megszűnik az összes betegség?

2022. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,mindenféle orvosnál jártam, nem fért ki amit még szerettem volna irni,tanácsokat szerettem volna kérni.

Több orvosnál is jártam és nyugtatokkal szerették volna ezt 'megoldani'

2022. jan. 22. 10:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nincs szervi oka. Neurológusnál is voltál? Agyi CT?

Ha nincs szervi bajod, akkor pszichés. Ne becsüld le az orvosokat, ők gyógyszerrel kezelnek. Ha nem akarsz gyógyszert és nincs szervi bajod, akkor a te dolgod, hogy pszichológushoz menj, konkrétan klinikai szakpszichológushoz, azt nem tudják helyetted megtenni az orvosok.

2022. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!